LCK: Analiza dziewiątej kolejki rozgrywek cz. 2

22.03.2017 Tomasz Milaniuk
lolesports

Dziewiąta kolejka najlepszej ligi świata trwa już w najlepsze, przyszedł więc czas na drugą część analizy spotkań League Champions Korea, którą przygotowaliśmy dla Was razem z serwisem FORTUNA. Zapraszamy do czytania.

(9.) Jin Air Green Wings (1.45) vs (2.6) (10.) Kongdoo Monster

W meczu spotkają się najgorsze drużyny ligi. Jin Air Green Wings mają na swoim koncie dwie wygrane, podczas gdy Kongdoo Monster zwyciężyło tylko raz. Oba zespoły prezentowały się w ostatnim czasie tragicznie, jednakże w przypadku każdej ekipy zostały poczynione zmiany. Jin Air Green Wings zaczęło używać zmiennika w jungli – za UmTiego, który prezentuje się coraz gorzej, pojawił się Raise. Nie wydaje się, żeby robiło to większą różnicę, lecz być może drużyna potrzebuje czasu z nowym leśnikiem. Po stronie Kongdoo do zaplecza trenerskiego ponownie dołączył Zefa, który boryka się z ciężką chorobą. Monster miało bardzo dużo problemów ze strategią i fazą wyborów i wykluczeń, więc być może powrót coacha poprawi sytuację taktyczną drużyny. Dotychczas lepiej prezentowało się Jin Air Green Wings, lecz przewidzenie wyniku spotkania obu zespołów, w obliczu tragicznej formy, wydaje się niemożliwe.

(6.) Afreeca Freecs (1.4) vs (2.65) (8.) bbq Olivers

Afreeca Freecs wydawało się poprawiać w ostatnim czasie – udało im się wygrać zarówno z Samsung Galaxy, jak i MVP. Potem w meczu przeciw SK Telecom T1, Freecs niemalże po raz kolejny pokonało oponentów. Niestety po przegranej na mistrzów świata coś się jednak zepsuło, a w następnym spotkaniu, Afreeca uległo ROX Tigers niemalże bez walki. Forma zespołu jest więc bardzo nierówna. Po stronie bbq nie można mówić o sukcesach – po dobrym początku sezonu, drużyna spada coraz niżej. Tempt i ekipa kompletnie nie mogą znaleźć wiatru w żaglach i przegrywają spotkanie za spotkaniem. Trzeba jednak powiedzieć, że pomimo porażek, bbq nie prezentuje się aż tak źle. Z tego powodu ciężko jednoznacznie stwierdzić kto wyjdzie zwycięsko z meczu – jeżeli Afreeca Freecs będzie w formie, nie wydaje się żeby Olivers mieli jakąkolwiek szansę. Nie jest jednak możliwe przewidzenie stanu w jakim zaprezentuje się zespół z szóstego miejsca, a w przypadku gdy miałby to być gorszy dzień dla Freecs, to bbq może zaskoczyć.

(2.) Samsung Galaxy (3.13) vs (1.32) (1.) SK Telecom T1

Mecz dwóch drużyn ze szczytu tabeli zawsze przynosi dużo emocji, a zwłaszcza gdy pojedynkują się zespoły, które są najprawdopodobniej najlepszymi ekipami na świecie. Jak zawsze w takim przypadku, trudno przewidzieć zwycięzcę, lecz z pewnością faworytem jest SK Telecom T1. Ich oponenci są w ostatnim czasie coraz lepsi, pokonali m.in. KT Rolster, lecz w porównaniu do mistrzów świata, którzy odnotowali na swoim koncie tylko jedną porażkę, wypadają nieco gorzej. Zespół Fakera jest bardzo solidny i przyjął rolę faworyta do wygrania rozgrywek ligowych. Po stronie Samsung Galaxy stoi genialna forma Crowna i Haru. Midlaner wraca do poziomu jaki prezentował podczas Mistrzostw Świata, a młody leśnik ma na swoim koncie wiele doskonałych występów. Być może to właśnie Ci dwaj zawodnicy będą w stanie napsuć krwi SK Telecom T1, zwłaszcza po nienajlepszej grze mistrzów w meczu z Longzhu Gaming.

(4.) MVP (1.4) vs (2.75) (7.) ROX Tigers

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie – oba zespoły prezentują się w ostatnim czasie genialnie. Zarówno MVP jak i ROX Tigers mają na swoim koncie sporo zwycięstw podczas kilku minionych tygodni. Jednakże łatwo jest wyróżnić faworyta meczu, a jest nim MVP. Zespól prezentuje się wyśmienicie, a MaHa, który dotychczas sprawiał sporo problemów, ma za sobą świetne spotkanie z KT Rolster. Jego Varus miał ogromne znaczenie i był jedną z głównych przyczyn zwycięstwa drużyny. Oprócz AD Carry, genialnie prezentuje się również wspierający zespołu – Max, który ewidentnie jest w tej chwili najlepszym supportem w lidze. Wydaje się, że pomimo progresu jaki zrobiło ROX Tigers, oraz niezłych wyników w ostatnich tygodniach, to MVP powinno bez większych problemów zwyciężyć.

(6.) Afreeca Freecs (1.78) vs (1.82) (5.) Longzhu Gaming

Spotkanie zapowiada się ciekawie, lecz w przypadku Afreeca Freecs nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dobrze zaprezentuje się zespół. Longzhu Gaming ma za sobą kilka nieudanych tygodni, lecz środowy mecz z SK Telecom T1 pokazał, że drużynę nadal stać na bardzo dobre występy. Dotychczasowo to właśnie Longzhu prezentowało się lepiej, głównie za sprawą dolnej alejki – byłych zawodników ROX Tigers z zeszłego sezonu. Zarówno PraY, jak i GorillA grają na wysokim poziomie, podczas gdy botlane Afreeca nie wygląda solidnie. To właśnie z tego powodu wydaje się, że przewaga leży właśnie po stronie Longzhu. Nie można jednak wykluczyć, że Spirit, MaRin oraz Kuro kompletnie nie zdominują rozgrywki. Jest to dość prawdopodobne zwłaszcza w przypadku midlanera, gdyż Fly jest dość chwiejnym zawodnikiem i zdarza mu się popełniać błędy pod presją, a Kuro prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Wynik spotkania jest jednak bardzo trudny do przewidzenia.

(3.) KT Rolster (1.06) vs (7.9) (10.) Kongdoo Monster

To chyba najmniej ekscytujące spotkanie dziewiątej kolejki LCK. Jedna z lepszych drużyn ligi – KT Rolster, zmierzy się z najgorszym zespołem, Kongdoo Monster. Pomimo problemów ekipy z trzeciego miejsca, nie wydaje się żeby istniały jakiekolwiek przesłanki wskazujące na to, by miała przegrać. Forma KT nie jest w ostatnim czasie najlepsza, lecz same umiejętności indywidualne zawodników są na dużo wyższym poziomie, nie mówiąc już o zrozumieniu gry czy kontroli mapy. Czynnikiem, który może jednak nieco namieszać, jest powrót Zefy do Kongdoo. Jego obecność podczas uczestnictwa zespołu w Challengers Korea zdawała się bardzo ważna dla strategicznych aspektów gry drużyny. Jednakże nawet jeśli Kongdoo Monster poprawiłoby się od strony taktycznej, nie wydaje się by mogło dorównać trzeciemu zespołowi LCK.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach League Champions Korea. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Inne tego autora