W półfinałowym spotkaniu koreańskiej ligi, KT Rolster zmierzyło się z Afreeca Freecs. Dzięki znacznie lepszej grze makrostrategicznej, to ekipa TusiNa zmierzy się za tydzień z KingZone.

Afreeca Freecs

Korea, Republic of Kiin ‒ Camille
Korea, Republic of Spirit ‒ Trundle
Korea, Republic of Kuro ‒ Galio
Korea, Republic of Kramer ‒ Varus
Korea, Republic of TusiN ‒ Alistar

vs.

KT Rolster

Gangplank ‒ Smeb Korea, Republic of
Olaf ‒ Rush Korea, Republic of
Taliyah ‒ Ucal Korea, Republic of
Kalista ‒ Deft Korea, Republic of
Braum ‒ Mata Korea, Republic of

Obie drużyny przystąpiły do rywalizacji z dość standardowymi kompozycjami. Zarówno po stronie KT Rolster, jak i w rękach zawodników Afreeca Freecs, znajdowały się postacie o podobnej sile. Globalna prezencja Galio mogła być natychmiastowo skontrowana przez Taliyę oraz Gangplanka, zaś obrażenia zadawane w późnych fazach gry przez Varusa oraz Kalistę stoją na zbliżonym poziomie, co oznaczało, że taktyka będzie czynnikiem rozstrzygającym pierwszą odsłonę spotkania.

Plan KT Rolster na pierwsze minuty starcia był bardzo wyraźny – pomimo niezbyt atrakcyjnego RNG dotyczącego smoków, Rush wziął sobie właśnie te objective'y na cel i przed 15 minutą, KT Rolster było już wsparte aż dwoma wzmocnieniami, a także zabezpieczyło Rift Heralda. Podczas walki o tego ostatniego potwora, Spirit znalazł się odizolowany od reszty swojego zespołu i oddał rywalom również pierwsze zabójstwo. Ta zdobycz umożliwiła KT Rolster przejęcie pełnej inicjatywy w rozgrywce.

Afreeca Freecs próbowało odgryźć się swoim przecinikom i szukało okazji do podjęcia korzystnej walki, lecz wszystkie potyczki były doskonale obracane przez Smeba oraz Defta w prawdziwe pogromy reprezentantów AFs. Pozbawieni swoich największych źródeł obrażeń, zawodnicy w czarnych strojach zmuszeni byli skapitulować i oddać oponentom pierwszy punkt w spotkaniu półfinałowym.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Camille
Korea, Republic of Rush ‒ Olaf
Korea, Republic of Ucal ‒ Azir
Korea, Republic of Deft ‒ Ezreal
Korea, Republic of Mata ‒ Braum

vs.

Afreeca Freecs

Malphite ‒ Kiin Korea, Republic of
Skarner ‒ Mowgli Korea, Republic of
Vel'Koz ‒ Kuro Korea, Republic of
Varus ‒ Kramer Korea, Republic of
Rakan ‒ TusiN Korea, Republic of

Po znalezieniu sukcesu we wczesnych fazach pierwszej odsłony, zawodnicy KT Rolster chcieli ponownie zdominować pierwsze minuty walki. Azir oraz Ezreal, którzy znaleźli się w rękach Ucala oraz Defta mieli nałożyć presję na przeciwników, umożliwiając Rushowi przejęcie kontroli nad objective'ami. Odpowiedź Afreeca Freecs nie była jasna – kompozycja ekipy zdawała się nieco rozstrzelona, choć wyraźnie skupiona na łapaniu pojedynczych rywali i szybkiej ich eliminacji.

Rush nie był jednak w stanie powtórzyć swoich dokonań z pierwszej odsłony spotkania. Zachowawcza gra Afreeca Freecs utworzyła barierę nie do przejścia dla KT Rolster, które nieco zlekceważyło oponentów. Gdy tylko zawodnicy AFs uzyskali dostęp do swoich umiejętności ostatecznych, czwórka z nich natychmiast znalazła się na dolnej alei i brutalną siłą wyeliminowała Defta.

Reprezentanci KT Rolster wyraźnie nie wiedzieli, jak mają pokonać swoich przeciwników. Ekipa zdawała się czekać do późniejszych faz gry, w których obrażenia Azira powinny znacząco przewyższyć te, które zadaje Varus oraz Vel'Koz, lecz TusiN nie zamierzał do tego dopuścić. Jeden z najbardziej imponujących zawodników tego sezonu błyskawicznie podejmował decyzje o inicjacji, co kompletnie zaskakiwało Defta i spółkę. Pozbawiony kontroli nad mapą Rush nie wykazywał się wyczuciem poczynań rywali i wpadał w ich zasadzki na każdym kroku. Jedyną zdobyczą KT Rolster okazał się drugi Baron Nashor, który padł łupem byłego leśnika Cloud9, lecz nawet to wzmocnienie nie pomogło KT obronić się przed oponentami.

Afreeca Freecs

Korea, Republic of Kiin ‒ Ornn
Korea, Republic of Mowgli ‒ Olaf
Korea, Republic of Kuro ‒ Karma
Korea, Republic of Kramer ‒ Kai'Sa
Korea, Republic of TusiN ‒ Alistar

vs.

KT Rolster

Shen ‒ Smeb Korea, Republic of
Sejuani ‒ Score Korea, Republic of
Taliyah ‒ Ucal Korea, Republic of
Varus ‒ Deft Korea, Republic of
Tahm Kench ‒ Mata Korea, Republic of

Podłamani druzgocącą porażką, poniesioną w drugiej odsłonie, zawodnicy KT Rolster zdecydowali się na wybranie kompozycji zapewniającej globalną dominację. Afreeca Freecs odpowiedziało na te plany postaciami, które ograniczają przeciwnikom możliwość poruszania się po mapie poprzez nakładanie znacznej presji na alei. Dodatkowo, po stronie AFs znalazła się Kai'Sa, która odnajduje powoli miejsce w mecie panującej w Korei.

Pierwszy zakup dokonany przez Kuro był dość zaskakujący. Były zawodnik ROX Tigers już w 8 minucie posiadał w swoim ekwipunku Banner of Command. Wzmocnione tym przedmiotem miniony stanowiły ciężki orzech do zgryzienia dla Ucala. Midlaner KT Rolster nie mógł bowiem tak dobrze wykorzystać umiejętności swojej postaci, aby wspomóc kolegów na bocznych alejkach. Choć punktem zapalnym rywalizacji zdawała się dolna część mapy, to pierwsza krew została przelana na górnej linii – gdy efekt Banner of Command zniknął na chwilę z Summoner's Rift, Ucal natychmiastowo pojawił się u boku Smeba i pomógł toplanerowi wyeliminować swojego rywala. To pozwoliło KT przejąć inicjatywę w trzeciej odsłonie.

Afreeca Freecs nie poddawało się jednak – Mowgli raz za razem szukał okazji do zaatakowania przeciwników. Te próby nie kończyły się zabójstwami, lecz pozwoliły ekipie utrzymać stan równowagi w ilości posiadanego złota. Smoki, które pojawiły się na Summoner's Rift, nie zachęcały również żadnej z drużyn do walki o ten objective. KT Rolster popełniło jednak ostatecznie śmiertelny błąd – reprezentanci jednego z największych koreańskich telekomów pokusili się o Cloud Drake'a, co postawiło ich w niekorzystnej pozycji na mapie. Deft i spółka nie zdążyli naprawić swojej sytuacji – TusiN dostrzegł otwarcie walki, które umożliwiło eliminację przeciwnego strzelca. Pozbawieni obrażeń zadawanych przez Varusa, zawodnicy KT Rolster zmuszeni byli uznać wyższość oponentów.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Shen
Korea, Republic of Score ‒ Gragas
Korea, Republic of Ucal ‒ Taliyah
Korea, Republic of Deft ‒ Xayah
Korea, Republic of Mata ‒ Rakan

vs.

Afreeca Freecs

Ornn ‒ Kiin Korea, Republic of
Sejuani ‒ Mowgli Korea, Republic of
Yasuo ‒ Kuro Korea, Republic of
Caitlyn ‒ Kramer Korea, Republic of
Morgana ‒ TusiN Korea, Republic of

KT Rolster ponownie spróbowało wykorzystać globalne umiejętności sololanerów, aby zapewnić sobie makrostrategiczną dominację. Mata wymienił jednak Tahm Kencha na Rakana, którym skompletował duet kochanków na dolnej alei. Afreeca Freecs wyciągnęło zaś kolejnego asa ze swojego rękawa – w rękach Kuro, na środkowej alei, pojawił się Yasuo – idealna kontra przeciwko Taliyi.

Oceaniczny smok, który został przywołany jako pierwszy, sprowokował tym razem rywalizację o wzmocnienie. Dość spokojna gra na alejach została brutalnie zakończona poprzez krytyczny błąd, który popełnili zawodnicy KT Rolster – pomimo zużycia ogromnej ilości zasobów, ich próba eliminacji Mowgliego nie powiodła się. Choć ekipie udało się zabezpieczyć smoka, to wszyscy zawodnicy znaleźli się zamknięci w Dragon Picie, gdzie czekali na nieunikniony wyrok – przybycie Kuro błyskawicznie rozstrzygnęło walkę. Midlaner Afreeca Freecs zdobył potrójne zabójstwo, co znacząco wzmocniło znajdującego się w jego rękach Yasuo.

Po serii świetnych zagrań, Kuro stał się jednak uosobieniem stereotypowego gracza samuraja z Ionii. Były reprezentant ROX Tigers dawał się raz za razem łapać przeciwnikom podczas splitpushu, przez co przewaga Afreeca Freecs nieco zmalała. Wydawało się, że KT Rolster odzyskało grunt pod nogami i ustabilizuje rozgrywkę, lecz AFs podejmowało wszystkie poprawne decyzje makrostrategiczne. Podwójny Infernal Drake uzyskany przez ekipę TusiNa był czynnikiem, który przeważył wszelkie starcia drużynowe i pozwolił drużynie awansować do finału ligi.