Dzisiaj wystartowały playoffy koreańskiej ligi LCK. Zaskakująco Afreeca Freecs bez większych problemów pokonała aktualnych mistrzów świata – Gen.G. To oznacza, że drużyna CoreJJ i Ambition będzie musiała wygrać trzy spotkania w koreańskich kwalifikacjach, żeby dostać się na Mistrzostwa Świata.

Gen.G

Korea, Republic of CuVee ‒ Jarvan IV
Korea, Republic of Ambition ‒ Taliyah
Korea, Republic of Fly ‒ Zilean
Korea, Republic of Ruler ‒ Sivir
Korea, Republic of CoreJJ ‒ Rakan

vs.

Afreeca Freecs

Quinn ‒ Kiin Korea, Republic of
Olaf ‒ Spirit Korea, Republic of
Varus ‒ Kuro Korea, Republic of
Swain ‒ Kramer Korea, Republic of
Shen ‒ TusiN Korea, Republic of

Gen.G w pierwszej grze zdecydowało się zagrać kompozycją opartą o siłę Sivir w późnym etapie spotkania. Pierwsze minuty gry należały do graczy Afreeca Freecs, którzy bez większych problemów kontrolowali ruchy rywala i przy użyciu odpowiednich rotacji zdobywali kolejne zabójstwa. W 18 minucie spotkania dobre zejście Kiin pozwoliło graczom Afreeca Freecs wygrać pierwsze większe starcie zespołowe.

W 29 minucie spotkania po świetnym zagraniu Kuro jego drużyna zdobyła wzmocnienie od barona, a także wygrała starcie zespołowe. Aktualni mistrzowie świata zdołali ocalić swój inhibitor i zdobyć dwa zabójstwa. Chwilę później ich łupem padło wzmocnienie od barona, ale była to tylko chwilowa poprawa ich sytuacji. W 46 minucie meczu gracze Gen.G zabezpieczyli wzmocnienie od starszego smoka, ale przypłacili to stratą aż czterech graczy, co pozwoliło ich przeciwnikom zakończyć pierwszą grę.

Afreeca Freecs

Korea, Republic of Kiin ‒ Gangplank
Korea, Republic of Spirit ‒ Gragas
Korea, Republic of Kuro ‒ Yasuo
Korea, Republic of Kramer ‒ Swain
Korea, Republic of TusiN ‒ Alistar

vs.

Gen.G

Gnar ‒ CuVee Korea, Republic of
Trundle ‒ Ambition Korea, Republic of
Zoe ‒ Fly Korea, Republic of
Varus ‒ Ruler Korea, Republic of
Braum ‒ CoreJJ Korea, Republic of

W drugim spotkaniu od początku dominowali zawodnicy Afreeca Freecs. Ambition wiedząc, że nie zdziała za dużo na dolnej alejce, starał się zbudować przewagę w górnej części mapy. Świetna gra Kiin i Spirita sprawiła, że Ambition nie był w stanie praktycznie nic zrobić na mapie. W tym samym czasie seria udanych akcji graczy Afreeca Freecs na dolnej alejce sprawiła, że wysunęli się oni na olbrzymie prowadzenie w złocie już we wczesnym etapie spotkania.

Drużyna Kuro grała ostrożnie, pomimo posiadania przewagi i czekała na odpowiedni moment do przejęcia wzmocnienia od barona. Ten nastąpił w 31 minucie, po tym, jak Kuro wyeliminował Fly. Mając na swoim koncie wzmocnienie od barona, gracze Afreeca Freecs szybko przebili się do bazy rywala i zakończyli spotkanie, spychając przeciwników do pierwszej rundy regionalnych kwalifikacji do Mistrzostw Świata, gdzie Gen.G zmierzy się z SK Telecom T1.