Pierwszy dzień piątej kolejki Ultraligi już za nami. Ago Rogue, Illuminar Gaming i PDW z łatwością wygrały swoje spotkania. Natomiast zacięte starcie pełne dramaturgii zobaczyliśmy w meczu K1CK kontra Team ESCA Gaming.

PDW 1-0 Gentlemen's Gaming (MVP: Bruness)

Jayce / Xin Zhao / Karma / Caitlyn / Thresh – Sion / Gwen / Viego / Ezreal / Leona

Pierwsza gra dzisiejszego dnia była stompem. PDW od początku nacierało na rywali, a ci nie potrafili znaleźć odpowiedzi. Kapitalnie się zaprezentował kubYD, który trafiał prawie wszystkie przyciągnięcia i wraz z Brunessem raz po raz wyłapywał przeciwników. Rozgrywka trwała raptem 27 minut.

Komil&Friends 0-1 AGO Rogue (MVP: Lurox)

Sett / Rumble / Karma / Aphelios / Braum – Lee Sin / Diana / Ryze / Ezreal / Leona

Jeszcze bardziej jednostronna była ta gra. W szóstej minucie KnF spróbowało zanurkować pod wieżę przeciwnika na dolnej alei. Skończyło się to wręcz tragicznie, gdyż przyszli Chres oraz Sinmivak i wysadzili rywali. 5 do 0 i smok dla AGO Rogue, to już musiało oznaczać koniec gry. Następnie aktualni mistrzowie Ultraligi po prostu dominowali na mapie, a nexus zniszczyli już w 18 minucie, a Herold prawie zatańczył.

K1CK 0-1 Team ESCA Gaming (MVP: Xeonerr)

Gwen / Lee Sin / Zoe / Kai'Sa / Nautilus – Jax / Volibear / Viktor / Sivir / Braum

Od początku gry działo się bardzo wiele. Pierwszą krew zgarnął Jaqen po zanurkowaniu wraz z Xeonerrem pod wieżę. Natomiast w międzyczasie Matisław wysolował Dawidsonka, a Stefan wziął górskiego smoka. Następnie sytuacja dalej była wyrównana, na topie eliminacje zgarnął jungler TEG, a leśnik K1 się zrewanżował, dobijając go.

W pewnym czasie Puki Style i spółka zaczęli przeważać i szybko wzięli dusze podniebnego smoka. Jednak Team ESCA Gaming się tym nie przejmowała i po prostu na spokojnie się farmiła. Kluczowy był starszy smok, którego zaczęło K1CK, aczkolwiek z błyskiem wszedł Xeonerr i go ukradł. Natomiast w walce drużynowej TEG wysadziło prawie wszystkich, po czym zgarnęło Barona. Na tym jednak nie koniec, gdyż kilka minut później K1 wygrało walkę drużynową i zgarnęło starszego smoka i Nashora. Mimo to ekipa Jaqena dała radę się wybronić i zwyciężyła rozgrywkę.

devils.one 0-1 Illuminar Gaming (MVP: Chris)

Sett / Volibear / Sylas / Kog'Maw / Lulu – Gangplank / Lee Sin / Seraphine / Aphelios / Thresh

W ostatniej odsłonie dzisiejszego dnia było najmniej fajerwerków. Illuminar Gaming od początku prowadziło, a potem powoli powiększało swoją przewagę. Świetnie grali xCharm oraz Chris, a za drugiej strony dwie fatalne teleportacje miał sheru. IHG już w 24 minucie zgarnęło duszę piekielnego smoka, a w 30 minucie zniszczyło nexus.