W poniedziałek poznaliśmy pierwszą drużynę, która zakwalifikowała się do turnieju ESPORT NOW. Finały imprezy odbędą się 28-29 maja we Wrocławskiej Hali Stulecia. Najlepsze zespoły powalczą o podział puli nagród wynoszącej 32 000 złotych.

 

W starciu pomiędzy Gangiem Bycego a Ponczkami Babuni lepszą okazała się być drużyna prowadzona przez Adama „LET IT RA1N” Łagódę. Już przed spotkaniem byli oni faworytami tego starcia. W drodze do finału musieli zmierzyć się z m.in. Bogami Solo Kolejki oraz noMERCY. Były to dla nich łatwe starcia, które wygrali bez większego problemu.

Do zwycięstwa w finale Gang Bycego potrzebował ledwo dwa spotkania. Oba były rozgrywane w sposób bardzo rozważny. Zawodnicy obu drużyn nie chcieli popełnić żadnego błędu, jednak zwycięzcy szybko wypracowali sobie znaczną przewagę. Widać to było przede wszystkim w pierwszym starciu, gdzie Gang Bycego miał zupełną kontrolę nad celami mapy.

Kluczową okazała się być dobra postawa Let IT RA1Na, którego śmiało można wybrać na zawodnika spotkania. Jego wybór Luciana musiał mocno zaskoczyć rywali, ponieważ nie potrafili oni znaleźć na niego żadnego sposobu. Prawdopodobnie byłoby to niemożliwe gdyby nie bardzo dobra współpraca z supportem drużyny, CzołemZiemniaki, który dwukrotnie sięgał po Brauma. Był to ćwiczony element przez zawodników dolnej alei, ponieważ nie mieli oni żadnego problemu z wygraniem swojej linii.

Gang Bycego jest pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się do turnieju głównego ESPORT NOW. Kolejnego finalistę poznamy w najbliższy wtorek, 19 kwietnia. Cztery najlepsze drużyny kwalifikacji zmierzą się z zaproszonymi drużynami o możliwość gry na turnieju we Wrocławiu.