aNc Outplayed co roku decyduje się na inny format składu. Raz stawiają na zagranicznych graczy, a raz na włoskich. Raz na młodych, a raz na doświadczonych. Tym razem w ich barwach zobaczymy samych weteranów sceny europejskich lig regionalnych.

Outplayed to najdłużej występująca na włoskiej scenie formacja. Swój najlepszy okres miała w 2018, gdyż dominowała w PG Nationals, a także w pobocznych rozgrywek. A na EU Masters mistrzowie Włoch z Bulletem na czele awansowali do ćwierćfinału, pokonując po drodze Illuminar Gaming. Nieco gorszy dla OP był 2019 rok, a później wyniki już w ogóle nie były zadawalające. Natomiast poprawa nastąpiła latem 2021 roku. Outplayed zajęło drugie miejsce w lidze włoskiej, po czym podjęło współprace z aNc Media i otarło się o awans do głównej fazy EUM.

Z tego składu został jeden zawodnik, a dokładniej Deidara, czyli jedyny Włoch w odświeżonej ekipie. Do niego dołączyło czterech bardziej doświadczonych graczy z zagranicy. Na jungli zagra Ploxy, czyli Norwega, który we Włoszech już grał w niejednej formacji. Za to na środku mapy pokaże się Lukezy. Chorwata polscy fani mogą kojarzyć z gry w Overused, ale ten występował ogólnie w ponad 20 zespołach. W tym w: Excel, ASUS ROG Elite, M19, eMonkeyz, SuppUp Esports i ostatnio we Flayn eSports. Podobnie jest w przypadku duńskiego strzelca. 27-letni Achuu grał w Nerv, które swego czasu mierzyło się z polskim Team Kinguin o awans do challenger series. A potem miał swoje epizody w lidze tureckiej oraz północnej.

Na koniec warto wspomnieć o najważniejszym punkcie ekipy dla polskich fanów. Wspierającym aNc Outplayed został kubYD, dla którego 2021 rok był najlepszym w całej karierze. Polak wcześniej reprezentował Syndrom Kubyda, Jasny Gwint, Katastrofę Awionetki i kilka innych drużyn. Jednak w ubiegłym sezonie wygrał ligę grecką z Anorthosis Famagusta, a następnie w barwach PDW zatriumfował w Ultralidze.