Po nie tak długiej przerwie Ultraliga wraca na salony. Jeszcze wczoraj drużyny publikowały oficjalne składy na letni split, a już dziś pojawią się na Summomer's Rift. Faworytem jak zawsze jest AGO Rogue, aczkolwiek inne drużyny też chcą powalczyć.

Już dziś o 16:40 rusza ósmy sezon Ultraligi 2022. Wiosną konkurencję rozgromiło AGO Rogue, a wicemistrzostwo zdobyła Team ESCA Gaming. Do top4 załapały się również Iron Wolves i Zero Tenacity, a play-offową szóstkę dopełnili Komil&Friends i Forsaken. Warto pochwalić również Gentlemen's Gaming, gdyż pod koniec fazy zasadniczej była to topowa formacja w lidze. Natomiast z drugiej strony bardzo rozczarował wynik Illuminar Gaming. Drużyna wymieniana wśród faworytów, zajęła dopiero przedostatnie miejsce w rozgrywkach polsk0-bałtyckich.

Teraz zdecydowana większość składów zrobiła zmiany, a TEG, FSK, DV1 IHG wymienili wszystkich zawodników. Po tym okienku transferowym dalej najmocniejsze na papierze jest AGO Rogue. Na dodatek uważam, że akademia Łotrzyków będzie jeszcze mocniejsza, ponieważ nowym wspierającym formacji został promisQ. W niezmienionym składzie zaś został Zero Tenacity. Sebekx i spółka z pewnością będą walczyć o wicemistrzostwo. Podobnie z resztą Iron Wolves z trzema zmianami, gdzie teraz gra między innymi Krysia (Chris). Natomiast nowym zagrożeniem zdaje się Forsaken. W ekipie, która niedawno debiutowała w Ultralidze, występować latem będą tacy gracze jak: Lequ, Kanna i Mystiques.

Jeszcze ciężej określić co się będzie działo w środkowej oraz dolnej sekcji tabeli. Na pewno liczyć będzie się Gentlemen's Gaming z jedynymi zmianami w sztabie szkoleniowym. Chociaż mocna wydaje się również Goskilla z bardzo międzynarodowym składem. Społeczność zaś chwali młodziutki skład Illuminar Gaming i jara się powrotem Dawidsonka do Team ESCA Gaming. A mnie ciekawi jak poradzi sobie ekipa znających się chłopaków z devils.one i czy wracający do Polski Jaqen poprowadzi Komil&Friends. Dziać się będzie z pewnością dużo i pierwsze kolejki będą nieprzewidywalne.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia letniego splitu Ultraligi 2022:

  • 17:00 Zero Tenacity vs AGO Rogue
  • 18:00 Goskilla vs Forsaken
  • 19:00 Team ESCA Gaming vs devils.one
  • 20:00 Komil&Friends vs Gentlemen's Gaming
  • 21:00 Iron Wolves vs Illuminar Gaming