W pierwszym tygodniu rozgrywek ligi koreańskiej nie zabrakło niespodzianek. Największą była dzisiejsza porażka DWG KIA z KT Rolster, jednak inne mecze również były ciekawe. Liderami tabeli są aktualnie Gen.G, Afreeca Freecs oraz Nongshim RedForce.

Pierwsza mapa tytułowego starcia zaczęła się świetnie dla KT Rolster. Noah i Harp tworzący dolną alejkę mieli sporą przewagę farmy, a Blank wziął piekielnego smoka. Następnie zobaczyliśmy kilka równych wymian, jednak KT cały czas utrzymywało przewagę prawi dwóch tysięcy sztuk złota. Pierwszą walkę drużynową zobaczyliśmy w 21 minucie przy jamie smoka. W niej świetnie zainicjował grający Lee Sinem Doran, a reszta drużyny wyczyściła rywali. Natomiast kilka minut później nie było już co zbierać. Grający Varusem Noah genialnie wyłapał Beryla pod Baronem, a masę obrażeń oponentom zadał Dove. KT zgarnęło Nashora i poszło po nexus rywali.

Niewiele różniła się druga mapa, gdyż co prawda po czerwonej stronie, ale dalej Noah i Harp dominowali na bocie. A przed czwartą minutą przyszedł tam Blank i KT Rolster skutecznie zanurkowało pod wieżę przeciwników. Kilka minut później Doran i spółka zaczęli się grupować i najpierw wyłapali Khana na środkowej alei, a później wzięli Herolda. Na tym nie koniec, ponieważ dalej szukali eliminacji i je znajdywali. Za to DWG KIA nie potrafiło znaleźć odpowiedzi na agresję przeciwników i wyglądało tragicznie. W 24 minucie KT zgarnęło duszę oceanicznego smoka, a wynik w zabójstwach było 12-1.  Tak właśnie doszło do sporej sensacji, jaką jest zwycięstwo 2-0 drużyny, która wiosną nawet nie dostała się do play-offów, z mistrzami świata.

Jednak na fotelu lidera nie ma KT Rolster, gdyż ekipa trenowana przez Hirai'a przegrała wcześniej z Nongshim RedForce. Prowadzą za to Afreeca Freecs i Gen.G. A na trzeciej pozycji plasuje się wspomniane NS. Trzy drużyny jak na razie nie mają wygranych na koncie i są to DRX, Liiv SANDBOX i Hanwha Life Esports. W drugiej kolejce świetnie zapowiada się starcie KT Rolster z Gen.G w środę o 13:00. A równie ciekawe mogą być też spotkania Afreeca Freecs z DWG KIA o 13:00 w czwartek oraz Nongshim z GEN.G w piątek o 13:00.