Za nami pierwszy dzień fazy finałowej KeSPA Cup. W meczu na szczycie Gen.G bez większych problemów poradziło sobie z Kingzone DragonX.

KT Rolster 2-0 GC Busan Rising Star

Tym razem rewelacja fazy kwalifikacyjnej – GC Busan Rising Star natrafiła na przeszkodę nie do przejścia. KT Rolster w całej serii zaprezentowało ośmiu różnych graczy, ale nie przełożyło się to na jakość ich gry. Mistrzowie Korei Południowej w dwóch grach zdominowali przeciwników z drugiej ligi koreańskiej i tym samym zagwarantowali sobie awans do kolejnego spotkania. Z bardzo dobrej strony pokazał się UmTi, który tym samym zadebiutował w nowej formacji. Również część wątpliwości co do swoich umiejętności rozwiał Gango, który w drugim starciu rozegrał bardzo dobrą grą Xayah. Tym samym formacja z Busanu pożegnała się z rozgrywkami, aczkolwiek była jedyną drużyną z drugiej ligi, która dostała się do najlepszej ósemki tej edycji KeSPA Cup.

Kingzone DragonX 0-2 Gen.G

Dla Kingzone było to pierwsze spotkanie w całkowicie nowym składzie. Z poprzedniej drużyny nie pozostał nikt, aczkolwiek z nowym składem wiele osób wiąże spore nadzieje. Dobra współpraca z kompanami w pierwszej grze dała więcej przestrzeni Peanut do operowania na mapie, dzięki czemu to właśnie Gen.G kontrolowało wczesny etap rozgrywki. Kingzone doszło do głosu dopiero w 20 minucie, kiedy ich kompozycja osiągnęła moment siły, ale kompletnie nie byli w stanie wypracować sobie większej przewagi. Gracze Gen.G spokojnie poczekali na moment, kiedy Kai'Sa zdobędzie odpowiednie przedmioty, a następnie pozwolili Ruler wykonać całe zadanie. W drugiej grze rywala bronili się trochę dłużej, ale ponownie Ruler był w stanie zdominować walki drużynowe swoją Kai'Są. Dodatkowo świetną serię rozegrał Life, który zainicjował kilka kluczowych pojedynków.