Niestety mecz o awans na EU Masters nie był udany dla Berlin International Gaming. Ekipa HARPOON'a i marlon'a przegrała 0-3 z Schalke 04 i nie będzie reprezentować Prime League na najważniejszym na scenie europejskich lig regionalnych turnieju.

Schalke 04 1-0 BIG

Gnar / Viego / Ahri / Zeri / Renata – Sejuani / Diana / Yasuo / Sivir / Amumu

BIG 0-2 Schalke 04

Gangplank / Vi / Ahri / Zeri / Leona – Gnar / Wukong / Lissandra / Sivir / Nautilus

Schalke 04 3-0 BIG

Fiora / Wukong / Akali / Sivir / Leona – Ornn / Trundle / Taliyah / Zeri / Tahm Kench

Schalke 04 na każdej mapie było znacznie lepsze od BIG. Jeager i spółka wręcz dominowali rywali, więc nie ma ma tu wiele do opisywania. Niestety na tym kończy się droga dwójki Polaków w Prime League. Natomiast i tak był to świetny sezon dla HARPOON'a i marlon'a i o nich chciałbym tutaj więcej napisać. Polacy zaczęli wspólną grę na dolnej alei już podczas letniego splitu Ultraligi 2021. Wtem Team ESCA Gaming we wszelkich power rankingach była stawiana na ostatnim lub przedostatnim miejscu. Tymczasem w fazie zasadniczej było to największe zaskoczenie być może w całej historii rozgrywek. Najbardziej błyszczeli Jaqen oraz Dawidsonek, aczkolwiek HARPOON i marlon również robili swoje, a ten drugi otrzymał nagrodę Rookie Of The Split.

Play-offy jednak nie poszły najlepiej i ESCA wygrała raptem jedną mapę, przegrywając sześć. Natomiast przyszedł letni split z innym topem i midem, a Harpoon i spółka grali świetne League of Legends. Co prawda w środku fazy zasadniczej mieli lekki kryzys, ale zmienili środkowego na Mrozku i znów zaczęli rządzić w Ultralidze. Za to strzelec formacji dostał nagrodę MVP fazy zasadniczej. A w play-offach Team ESCA Gaming pokonała 3-2 Iron Wolves i zdobyła wicemistrzostwo. Na EUM również nie było wstydu i nasi zwyciężyli w grupie z Fnatic TQ i był to mecz, który przyniósł mi chyba największe emocje w tym roku.

Właśnie po tak dobrym występie dwójka Polaków dołączyła do BIG, chociaż HARPOON w wywiadzie przyznał, że oferta przypłynęła w ostatniej chwili, gdyż już dogadywał umowę z Rebels Gaming. BIG zaś fenomenalnie zaczęło ten split i przez długi czas było w ścisłej czołówce Prime League. Niestety marlon i spółka przegrali dogrywkę z SK Gaming Prime o top2 fazy zasadniczej i awans na EU Masters. Natomiast play-offy BIG zaczęło od wygranej 3-2 z MOUZ, a na wczorajszym meczu z S04 wszystko się skończyło. Mimo to trzeba przyznać, że kariery Polaków rozwijają się bardzo prężnie i mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy ich w LFL, a może nawet w LEC.