Za nami pierwszy dzień trzeciej kolejki wiosennego splitu Ultraligi. W nim zobaczyliśmy zarówno wyrównane spotkania, jak i stompy. Wygrywali faworyci, ale byliśmy też świadkami zaskoczeń. To dobry prognostyk przed jutrzejszymi zmaganiami.

Iron Wolves 1-0 devils.one (MVP: Souli)

Gangplank / Hecarim / Viktor / Jhin / Braum – Tryndamere / Xin Zhao / Vex / Ziggs / Leona

Mecz dwóch ostatnich zespołów w tabeli okazał się najbardziej szalonym. Z początku wiele świetnych zagrań miało DV1, a PolskiFok dominował na górnej alei. Natomiast później znakomite zejścia wykonywał Souli. Zwrotów akcji na przestrzeni całego starcia było co niemiara. Jednak w kluczowej walce drużynowej Saulius wysadził rywali, a jego ekipa wzięła starszego smoka i Nashora i to był już koniec.

Goskilla 0-1 Team ESCA Gaming (MVP: Harpoon)

Sett / Olaf / Veigar / Aphelios / Rell – Aatrox / Lee Sin / Corki / Varus / Tahm Kench

W starciu GSK vs TEG znacznym faworytem byli ci drudzy. Ekipa Harpoona wygrała wcześniej wszystkie swoje mecze, a sam strzelec był głównym ich bohaterem. Jednak to spotkanie było równiejsze, niż można było się spodziewać. A to za sprawą bardzo dobrej początkowej fazy gry w wykonaniu litewskiej formacji. Za to w późniejszej fazie gry zobaczyliśmy siłę Team ESCA Gaming. W walkach drużynowych każdy robił swoje, a najbardziej zachwycał właśnie Harpoon z genialnym pozycjonowaniem się w walkach.

Komil&Friends 1-0 Illuminar Gaming (MVP: Tracyn)

Jayce / Lee Sin / Twisted Fate / Ziggs / Leona – Ornn / Viego / Akali / Aphelios / Lulu

Przed spotkaniem sporym faworytem było Illuminar Gaming. Co prawda oba zespoły miały rekord 2-2, aczkolwiek skład IHG na papierze jest dużo lepszy. Natomiast Komil&Friends znów udowodniło swoją wartość. Yuta i spółka od pierwszych minut rozgrywki przeważali nad przeciwnikami. Tracyn kilka razy ograł Lequ i na górnej alei KnF miało olbrzymią przewagę. Natomiast świetnie radziła sobie również dolna alejka KnF, to minemaciek zgarnął pierwszą krew, a svns świetnie się pozycjonował w walkach drużynowych.

Gentlemen's Gaming 0-1 AGO Rogue (MVP: Lucker)

Sion / Viego / Sylas / Aphelios / Thresh – Yorick / Rengar / Twisted Fate / Draven / Leona

W ostatniej grze zobaczyliśmy najwięcej szalonych postaci. Jednak nie powinno to dziwić. AGO Rogue było zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w tym starciu. Także nie zobaczyliśmy żadnych zaskoczeń. Lucker i spółka od samego początku dominowali nad przeciwnikami. A rozgrywka trwała tylko 26 minut.