Za nami dzień szalonych spotkań w turnieju promocyjnym do Ultraligi. Działo się sporo i było wiele wyrównanych map, jednak na koniec dnia reprezentanci głównej polskiej ligi z tego roku nie zawiedli.

W pierwszym spotkaniu awans z drugiej Ultraligi chcieli uzyskać Emerytowani Agenci Specjalni znani też jako Dom Spokojnej Starości, czy też po prostu jedna z akademii Team ESCA Gaming. Inaugurująca serię mapa rzeczywiście mogła napawać optymizmem, gdyż w dość przekonującym stylu pokonali Komil&Friends. Ponadto najlepiej się spisywał Bolszak na Nocturnie, a ten miewa czasem gorsze występy. Jednak role odwróciły się podczas drugiej odsłony serii, ponieważ KnF z Deflesem na Swainie na czele kontrolowało grę praktycznie od początku do końca. Za to dwie kolejne mapy były już totalnym młynami, w których do końca nie wiadomo było, kto wygra. A w decydujących momentach świetnie walki drużynowe rozgrywał Wojux. Zwłaszcza na czwartej mapie, gdyż rzucił świetną superumiejętność na Oriannie.

Bardziej jednostronny był drugi mecz promocyjny. W nim na pierwszej mapie Gentlemen's Gaming rozgromiło Piratesports, a najbardziej imponować mogła nietypowa ścieżka Wyska. Ten zaczął od swojego czerwonego wzmocnienia i zaraz po tym poszedł na te przeciwników. Było blisko tego, by przypłacił za to życiem, gdyż musiał ratować się błyskiem, aczkolwiek potem błąd popełnił rywal, a dalej Damian „Wysek” Adamczyk się rozkręcił i każdy następny ruch mu wychodził. Trochę dłuższa była druga odsłona serii, aczkolwiek było czuć, że GMG ma ją pod kontrolą. A masę obrażeń w walkach zadawali bobista oraz Yashiro.

Natomiast najlepsze na koniec i następna mapa była najdłuższa i najbardziej emocjonująca z całej serii. Jednak na pewno nie można powiedzieć, że stała na wysokim poziomie, ale braki było widać na przestrzeni całego dzisiejszego dnia. Raz przeważali jedni, a raz drudzy, z początku prowadzili Dżentelmeni, a potem przeważali Piraci. Natomiast triumf na tej mapie po swoistym backdoorze Wyska odnieśli ci pierwsi. 3-0 w serii, ale nie po jednostronnym spotkaniu.

Także Komil&Friends i Gentlemen's Gaming wygrały w turnieju promocyjnym, jednak nie wiadomo jak będzie z tym drużynami w przyszłym roku. Ultraliga łączy się z Bałkanami i zobaczymy 10 zespołów, a czy w tym znajdą się wszystkie od nas, to jeszcze się okaże.