Najlepszy na papierze dzień Ultraligi dowiózł. Zobaczyliśmy zarówno stompy, jak i zacięte spotkania. A co najlepsze w walce o awans do fazy pucharowej dalej liczy się większość drużyn.

Komil&Friends 1-0 Illuminar Gaming (MVP: Wojux)

Karma / Viego / Sylas / Ezreal / Nautilus – Gwen / Lee Sin / Seraphine / Varus / Braum

Na pierwszej mapie wczorajszego dnia w końcu zobaczyliśmy KnF z najlepszej strony. Ekipa deflesa jak zwykle miała świetny draft, ale poza tym pokazała znakomitą jego egzekucję od samego startu gry. Natomiast sam strzelec w późniejszym etapie gry orał przeciwników.

PDW 1-0 K1CK (MVP: Bruness)

Jayce / Lee Sin / Sylas / Ziggs / Leona – Renekton / Diana / Orianna / Aphelios / Braum

Bardzo jednostronna na początku była druga odsłona dzisiejszego dnia. PDW miażdżyło rywali za sprawą licznych zejść Brunessa na boczne alejki. Poza tym ekipa trenowana przez Zetulara i Menq brała smoki oraz Heroldy, więc potrafiła snowballować. Chociaż nie było to takie proste z uwagi na to, jak świetnie broniło się K1CK. W pewnym momencie Puki Style zaczął zadawać tyle obrażeń, że gra wisiała na włosku. Jednak wtedy PDW zwyciężyło kluczową walkę i zgarnęło starszego smoka oraz nexus.

AGO Rogue 1-0 Team ESCA Gaming (MVP: Lurox)

Camille / Gwen / Lee Sin / Ezreal / Galio – Sett / Volibear / Kassadin / Varus / Alistar

Przez pierwsze 10 minut mecz RGO z TEG był w miarę wyrównany, jednak potem mistrzowie polski udowodnili, że są najlepsi w Ultralidze. Więcej przeczytacie w tym artykule.

Gentlemen's Gaming 1-0 devils.one (MVP: Crow)

Sion / Viego / Leblanc / Aphelios / Thresh – Renekton / Diana / Jayce / Ziggs / Rakan

Poziomowo na koniec zobaczyliśmy najgorsze spotkanie, aczkolwiek jeśli chodzi o emocje to było ono najlepsze. Oba zespoły od startu rozgrywki szukały eliminacji oraz brania objectivów, więc działo się bardzo dużo. Jednak największą różnicę robił Crow, który świetnie wyłapywał przeciwników oraz bucu bijący masę obrażeń. Mimo, iż pierwszego Barona zgarnęło DV1, to drugi trafił w ręce Dżentelmenów i to oni zniszczyli nexus w 36 minucie.

Terminarz środkowego wieczoru:

Już dziś zobaczymy kolejne świetne i bardzo ważne spotkania. Najlepszy będzie start, gdyż najpierw TEG zmierzy się z PDW, a potem K1CK podejmie Illuminar. Natomiast potem Dżentelmeni zagrają z AGO Rogue, a KnF z DV1.