Nowy sezon Ultraligi zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym sporo polskich zespołów zaczyna ogłaszać składy i sztaby trenerskie na 2020 rok. Dziś swojego trenera ogłosiło AGO ROGUE.

Połączenie drużyny akademickiej Rogue z x-kom AGO odbiło się ogromnym echem na polskim podwórku League of Legends. Krótko po informacji o partnerstwie dwóch organizacji, włodarze poinformowali o ich pierwszym nabytku, jakim jest Paweł „Woolite” Pruski. Oba ogłoszenia zostały wydane tuż przed świętami Bożego Narodzenia, i od tamtego czasu nie wyciekły żadne informacje z obozu AGO ROGUE.

Dzisiaj formacja postanowiła przerwać trwającą ponad dwa tygodnie cisze. Odkryty został kolejny element składu, który będzie brał udział w nadchodzącym sezonie Ultraligi. Jest nim Alexey „Sharkz” Taranda. Białorusin naturalnie obejmie pozycje głównego trenera ekipy. Wielokrotnie już można było go zobaczyć na tym miejscu, chociażby na rosyjskiej i hiszpańskiej scenie. Tam jako główny, bądź też asystujący szkoleniowiec, był członkiem takich brygad jak Vega Squadron, czy też Gambit Esports. Podczas swojego pobytu na Półwyspie Iberyjskim prowadził on Vodafone Giants.

Przed wejściem na ścieżkę trenerską Białorusin był aktywnym graczem. W 2015 roku reprezentował on barwy między innymi Your Exit, niegdyś występującego na podwórkach regionu CIS. Pomiędzy występami w regionalnych ligach, sam Sharkz był w 2017 roku asystentem trenera w G2 Esports. Wraz z nim europejska formacja odwiedziła IEM w Katowicach, ulegając w finale 0-2 przeciwko Flash Wolves.

Jak widać, AGO ROGUE postawiło na doświadczenie. Rezultaty odpowiedniego składu pod okiem trenera z tak wieloletnim stażem powinny być bardzo owocne. Teraz tylko czekamy na odsłonięcie przez organizacje kolejnych kart.