Nie tak dawno spore kontrowersje wzbudziło wyrzucenie Alphari'ego z głównego składu Team Liquid. Natomiast teraz Jatt zrezygnował z pełnienia funkcji trenera, a Santorin ma kłopoty ze zdrowiem.

W wypadku brytyjskiego toplanera podobno powodem oddalenia z głównego składu było toksyczne zachowanie. Organizacja jednak w swoim oświadczeniu napisała, że nie chce ujawniać szczegółów i to było po prostu najlepsze rozwiązanie. Natomiast na pewno nie jest ono najlepsze krótkoterminowo, gdyż aktualnie TL ma formę w kratkę. A Czy się polepszy, tego nie wiem, ale nic to nie wskazuje.

Wczoraj Team Liquid poinformowało o odejściu dotychczasowego głównego trenera, czyli Jatta. Powód tego nie został podany, ale obie strony rozchodzą się zadowolone ze wspólnych 14 miesięcy pracy. W funkcji głównego trenera zastąpi go Kold, który wcześniej był trenerem strategicznym. Za to H4xDefender został jego asystentem.

Pierwszy tydzień po tych zmianach nie będzie łatwy, ponieważ problemy ze zdrowiem ma Santorin. Zastąpi go Jonathan „Armao” Armao wcześniej znany pod nickiem Grig. Nie będzie to jego debiut w głównym składzie, gdyż zastępował Duńczyka już podczas finałów wiosennego split LCS i poszło mu całkiem nieźle. Team Liquid już o północy zmierzy się z Evil Geniuses. Natomiast w dwóch następnych meczach tej kolejki podejmie Counter Logic Gaming oraz TSM. Także nawet bez problemów w składzie byłyby to trudne starcia.