Po rozczarowującym wiosennym splicie UCAM Tokiers zdecydowało się na wymianę prawie całego swojego składu. Wcześniej do zespołu dołączył nowy toplaner i wspierający. A w ostatnich dniach wyszła informacja o dołączeniu Zamulka i Hattrixa.

UCAM Tokiers ma za sobą bardzo słaby split. Formacja, która jeszcze w 2021 roku stanowiła o sile hiszpańskiej ligi, wiosną zajęła ostatnie miejsce z bilansem 3-15. Po takim rozczarowaniu można było spodziewać się wielu zmian. W składzie pozostał jedynie Nji, który dołączył do UCAM w środku poprzedniego splitu. Natomiast o nowych zawodnikach dowiadywaliśmy się powoli każdego dnia i dziś już znamy cały skład UCAM na letni split LVP Superligi.

Polaków z pewnością najbardziej interesuje nowy strzelec zespołu, gdyż tym został ZAMULEK. Dominik Biela ma dość przewrotną karierę, która ostatnio ruszyła mocno do przodu. Jeszcze kilka splitów temu nikt mu nawet nie chciał dać szansy try-outów do drużyny w Ultralidze i to mimo tego, że zaliczył dobry split w Actina Pact. Dopiero od devils.one dostał szansę i szybko ją wykorzystał. Wiosną 2021 roku Zamulek był uważany za przyszłość sceny. A już latem wraz z Illuminar Gaming zdobył wicemistrzostwo Ultraligi i pokazał się z dobrej strony na EU Masters. Za to ostatnią jego drużyną była akademia Excel Esports. Tam grał z Kikisem na dolnej alei i faza zasadnicza poszła im bardzo dobrze, aczkolwiek w play-offach odpadli po grze na Riddle Esports.

Teraz Polak będzie tworzył botlane z do niedawna swoim rywalem z NLC, ponieważ chodzi o DuaLL'a. Hiszpan zaliczył jeszcze lepszy występ wiosną, gdyż wraz z Bifrost wyszedł z grupy śmierci na EUM. Na górnej alei zobaczymy zaś Doxy'ego. Duńczyk co prawda w ostatnich splitach nie miał zbyt dobrych wyników drużynowych, ale indywidualnie to dalej solidny zawodnik. Wszystko zaś domkną ogłoszony dzisiaj Hattrix. Norweg to jeden z najbardziej doświadczonych środkowych na scenie ERL. Najlepsze wyniki osiągał z Movistar Riders, Splyce Vipers oraz BTXL.

Uważam, że UCAM Tokiers to drużyna z potencjałem na play-offy LVP Superligi, ale o awans na EUM będzie ciężko, gdyż liga hiszpańska latem będzie najmocniejsza w historii.

  • TOP: 🇩🇰 Rafael „Doxy” Adl Zarabi
  • JNG: 🇫🇷 Cantoursna „Nji” An
  • MID: 🇳🇴 Jørgen „Hattrix” Elgåen
  • ADC: 🇵🇱 Dominik „ZAMULEK” Biela
  • SUP: 🇪🇸 Ángel „DuaLL” Fernández Alvarez
  • Coach: 🇪🇸 Mario „Motroco” Martínez García