Origen ma małą szansę na awans do tegorocznych mistrzostw świata, ale to nadzieja zawsze umiera ostatnia. Dzisiaj jednak te szanse jeszcze bardziej się zmniejszyły, jako że leśnik zespołu nie będzie mógł wziąć udziału w kwalifikacjach.

Kold był jedną z ostoi założonej w Hiszpanii organizacji. Pomimo beznadziejnego letniego sezonu, Origen wciąż miało możliwość zakwalifikowania się do Worldsów 2019. Wszystko za sprawą punktów, które udało im się zdobyć we wiosennym Splicie. Przy obecnym ułożeniu drabinki, musieli by oni wprawdzie przejść przez wszystkich przeciwników, zaczynając od Splyce, które w fazie zasadniczej wyglądało fenomenalnie. Jednak do walczących do końca Worldsy należą, a żywym przykładem tego jest Cloud 9 w przeciągu kilku ostatnich lat.

Fani zespołu założonego przez xPeke'a nie będą jednak zachwyceni najnowszymi doniesieniami z obozu treningowego. W wymienionych wcześniej kwalifikacjach nie weźmie udziału leśnik formacji, Kold. Jego nieobecność spowodowana jest problemami ze zdrowiem. Nie zostały podane żadne inne szczegóły na temat zdrowia zawodnika. Znamy już jednak jego zastępce, a będzie nim Zanzarah z drugiego składu Origen. Będzie to debiut Rosyjskiego junglera na tak dużej scenie, przez co trudno przewidzieć jak sobie poradzi, zwłaszcza przeciwko takiemu oponentowi jak Xerxe. Na pewno będzie mógł wyciągnąć sporo doświadczenia z takiego występu. A Koldowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Początek regionalnych kwalifikacji na Worldsy już w ten piątek o godzinie 18:00. Polska transmisja będzie dostępna na kanale Polsat Games.