Rotacje w składzie Team SoloMid postawiły pod znakiem zapytania dalsze losy kariery Kaspera „Kobbe” Kobberupa. Dziś wiemy, że strzelec zasilił zespół Misfits Gaming.

Kilkanaście dni temu przyszłość Kaspera „Kobbe” Kobberupa w dotychczasowym Team SoloMid stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą ogłoszenia powrotu do zespołu jednej z największych gwiazd Ameryki Północnej, Doublelifta. Szybko rozgorzały dyskusje o potencjalnym nowym pracodawcy Duńczyka z Nowego Kontynentu, lecz ostatecznie przybrał on barwy europejskiego Misfits Gaming.

Transfer za Pacyfik był podyktowany świetnymi wynikami Kobbe pod szyldem Splyce w 2019 roku. Wówczas wspomniana drużyna uzyskała miejsce na mistrzostwach świata, gdzie osiągnęła 5-8. miejsce ostatecznie ulegając SK Telecom T1. Wówczas najbardziej z całego zespołu błyszczał Kobberup, który został okrzyknięty jednym z najlepszych europejskich strzelców.

Przygoda w północnoamerykańskim LCS-ie nie pokrywała się jednak z oczekiwaniami. TSM z wynikiem 9-9 uplasowało się na piątym miejscu w rozgrywkach regularnych, zaś ciężka przeprawa przez playoffy zakończyła się porażką z rąk Flyquest w drugiej rundzie zmagań.

Dołączenie Kobbe do Misfits Gaming może okazać się ogromnym wzmocnieniem dla zespołu, który pomimo znaczącej ilości graczy debiutującej na scenie berlińskiego studia, dał się we znaki nawet najlepszym formacjom.