Poza Ultraligą ruszyły również play-offy w czterech pozostałych głównych europejskich ligach regionalnych. Na razie nie mamy jednak stamtąd dobrych wieści dla Polaków, a po jedyne zwycięstwo z graczy sięgnęli JacTroll oraz HARPOON z marlon'em.

Świadkami dwóch meczów byliśmy na razie tylko w NLC. Tam niestety nie poszło Bifrost z polskim botlanem. Odi11 i spółka zostali ograni przez X7 Esports na pierwszej i ostatniej mapie. Natomiast wygrali jedynie drugą odsłonę serii. Na trzeciej zaś jak pisał Serek (analityk X7) kluczowa była Seraphine. W drugim starciu Astralis Talent niespodziewanie wygrało 3-1 z Riddle Esports. A już za tydzień Sencux i spółka podejmą ekipą Kasing'a w walce o awans na EU Masters.

Największy pozytywny dla polskich fanów horror odbył się zaś w Prime League. We wtorek Berlin International Gaming zwyciężyło 3-2 z MOUZ. Tytuły MVP poszczególnych map po stronie zespołu z HARPOON'em i marlon'em, zdobywali Pabu oraz dwukrotnie Ventair. Już za tydzień w czwartek BIG zmierzy się z wygranym ze starcia Schalke 04 vs Eintracht Spandau. Te zaś będziecie mogli obejrzeć już dziś o 18:00. Ciężko wskazać w nim faworyta, aczkolwiek fani z pewnością woleliby wygraną EINS.

Pierwsza seria w lidze hiszpańskiej również mogła zadowolić rządnych emocji fanów. A w niej bardzo blisko zwycięstwa było G2 Arctic z Color'em i Fresskowym. Akademia G2 Esports jednak poległa 2-3 z KOI. Kluczową postacią w tego spotkania był Xico, który w zwycięskich meczach wspaniale pokazał się na Oriannie, Seraphine oraz Lissandrze. Dziś zobaczymy zaś drugi mecz fazy pucharowej LVP Superligi, a w nim BISONS ECLUB podejmie Barcę eSports. Będzie to ciekawy rewanż za wiosenny split, gdy górą było BSO.

Niestety w lidze francuskiej wczoraj rozgromione zostało w pełni polskie Misfits Premier. Co ciekawe to Vitality.Bee wygrało 3-0 z oponentami, powtarzając swój wyczyn z wiosennego splitu. Tym samym JacTroll i spółka awansowali na EU Masters. A dziś o ten cel powalczą GameWard oraz Karmine Corp. Faworytem jest oczywiście KC, ale w fazie zasadniczej wyżej uplasowało się GW. Także mam nadzieję, że Melonik z Czekoladem poprowadzą swoją drużynę do triumfu.