To już prawie oficjalne. Kikis wznawia karierę profesjonalnego gracza, jednak nie zobaczymy go ani na górnej alei, ani w jungli. Polak wraz ze swoim rodakiem, czyli ZAMULKIEM stworzy dolną aleję w BT Excel. Cały skład prezentuje się całkiem solidnie.

Niedawno pisaliśmy, że według plotek LEC Wooloo Kikis oraz ZAMULEK mają dołączyć do BT Excel i teraz staje się to zasadniczo faktem. BT Excel co prawda nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia. Jednak na stronie NLC można zobaczyć składy wszystkich drużyn na przyszły sezon rozgrywek. Zresztą plotki wspomnianego wyżej dziennikarza nie zawodzą, a jak NLC to potwierdza, to kwestią kilku chwil jest oficjalne ogłoszenie.

Kikis w tym roku nie grał w żadnej drużynie, gdyż nie dostał ofert z LEC lub akademii. Natomiast dalej trenował na kolejce rankingowej i kilka miesięcy temu ogłosił, że szuka zespołu. Ten jak widać, dość szybko się znalazł, aczkolwiek zaskoczeniem jest funkcja, którą będzie pełnić. Polak będzie wspierającym formacji i stworzy dolną aleję z ZAMULKIEM, który ma za sobą kapitalny split w Illuminar Gaming. Co ciekawe Mateusz Szkudlarek miał już wcześniej epizod w swojej karierze na pozycji supporta. Grał na niej w jednym turnieju od Fantasyexpo w drużynie Lucky TEAM, gdzie występował również Kubon.

Ponadto w BTXL na górnej alei zobaczymy Kryze, który został zdegradowany z LEC, po moim zdaniem całkiem niezłym splicie. Na jungli niestety zobaczy Dana. A niestety dlatego, że Brytyjczyk w tym roku pokazywał się z fatalnej strony. Natomiast skład dopełni EMENES. Koreański środkowy ma za sobą bardzo dobry split w barwach Galakticos w TCL, więc może sporo wnieść. Warto wspomnieć, że w NLC jest kilka składów, które mogą namieszać. W tym Bifrost, gdzie gra Odi11 oraz x7 Esports z byłym mistrzem świata, czyli Haru.