KT Rolster to formacja, która od lat marzy o powrocie na szczyt koreańskich rozgrywek. W tym roku było blisko do awansu na Worldsy, aczkolwiek powstrzymało ich DRX. Natomiast teraz KT zaczyna zbrojenie się na przyszły sezon.

KT Rolster ostatnio udało się awansować na Mistrzostwa Świata w 2018 roku. Wtem formacja z łatwością przebrnęła przez fazę grupową, a w ćwierćfinale przegrała 2-3 z przyszłym zwycięzcą turnieju, czyli z Invictus Gaming. Po tym jednak w KT przyszedł czas posuchy i wiele otarć się o awans na Worldsy. Co prawda w 2019 roku KT Rolster zajęło ósme miejsce latem, a w 2021 roku uplasowało się na siódmej pozycji. Jednak w sezonach 2020 i 2022 było bardzo blisko awansu na najważniejszy w kalendarzu turniej. Zwłaszcza w bieżącym roku, gdyż KT prowadziło 2-1 w serii na DRX. Tak, opisywana formacja była jedną mapę od wyeliminowania DRX, ale przegrała tę serię 2-3 i sama odpadła.

Teraz KT Rolster zdecydowało się na zmiany w składzie na trzech pozycjach. Także w ekipie zostali jedynie Cuzz (jungler) oraz Aiming (strzelec). Za to pierwszymi nabytkami zostali Kiin i Bdd. Ten pierwszy jest określany przez ekspertów najbardziej pechowym zawodnikiem w LCK. Indywidualnie Kiin to światowa czołówka, ale w swojej pięcioletniej przygodzie w Afreeca Freecs (W tym roku Kwangdong Freecs) grał w składach, które na papierze odstawały od innych. 23-latek tylko raz wystąpił na Worldsach, gdzie przegrał 0-3 w ćwierćfinale z Cloud9.

Pechowcem w tym roku był również Bdd, który od kilku lat utrzymywał się w światowej czołówce. Środkowy trzykrotnie grał na Worldsach, a najwyżej dotarł do półfinału tego turnieju w 2021 roku. Poza tym udało mu się również zdobyć wicemistrzostwo MSI 2018 oraz dwukrotnie wygrał LCK. Natomiast bieżący rok był dla niego wielkim rozczarowaniem, ponieważ wraz z Nongshim RedForce dwukrotnie zajął ósme miejsce z bilansem 5-13 w fazie zasadniczej LCK. Teraz Kiin i Bdd będą mieli okazję się odbić, choć skład KT Rolster też nie wygląda najlepiej na tle innych. DWG KIA, Hanwha Life Esports, T1, czy Gen.G na papierze są silniejsze.