Jin Air Green Wings pokonało Damwon Gaming w finałowym etapie eliminacji do KeSPA Cup. Tym samym zawodnicy spod znaku koreańskiej sieci lotniczej pojawią się w najlepszej ósemce.

Jin Air Green Wings

Korea, Republic of SoHwan ‒ Shen
Korea, Republic of UmTi ‒ Jarvan IV
Korea, Republic of Yaharong ‒ Ryze
Korea, Republic of Teddy ‒ Ashe
Korea, Republic of SnowFlower ‒ Braum

vs.

Damwon Gaming

Gnar ‒ Nuguri Korea, Republic of
Shyvana ‒ Crush Korea, Republic of
Syndra ‒ ShowMaker Korea, Republic of
Miss Fortune ‒ Alive Korea, Republic of
Alistar ‒ Hoit Korea, Republic of

Już w pierwszym spotkaniu Damwon Gaming zdecydowało się wyciągnąć bardzo nietypową kompozycję, która skupiała się wokół Shyvany i Miss Fortune. Jin Air od pierwszych minut spotkania starało się wykorzystać problemy ze wczesną fazą gry Shyvany . Po pierwszej udanej akcji na dolnej alejce Jin Air zdołało sprawić, że Crush miał zerowy wpływ na spotkanie i we wczesnej fazie gry to formacja z LCK miała kompletną kontrolę nad nią.

Początek środkowego etapu gry należał do reprezentantów Damwon Gaming, którzy wykorzystali zbyt zachłanne podejście rywala pod wieże na środkowej alejce. Młodzie zawodnicy z Challenger Korea wykorzystali swój moment siły i zniszczyli dwie struktury rywala, a także uśmiercili górskiego smoka. Jin Air, jednak o wiele lepiej radzili sobie w starciach zespołowych i dobrze unikali umiejętności ostatecznych Miss Fortune. W ten sposób szybko dorobili straty w złocie i wyszli na prowadzenie.

Gracze Jin Air grali na tyle dobrze w starciach drużynowych, że pozwolili sobie na podjęcie bardzo zachłannego barona. Damwon próbowało skontrować to zagranie, jednak zostali unicestwieni w tej sytuacji. Jin Air pewnie ruszyli na bazę rywala i stopniowo ją niszczyli. Damwon próbowało się obronić, jednak finalnie polegli na pierwszej mapie.

Damwon Gaming

Korea, Republic of Nuguri ‒ Jayce
Korea, Republic of Crush ‒ Rek'Sai
Korea, Republic of ShowMaker ‒ Orianna
Korea, Republic of Alive ‒ Ashe
Korea, Republic of Hoit ‒ Braum

vs.

Jin Air Green Wings

Maokai ‒ SoHwan Korea, Republic of
Jarvan IV ‒ UmTi Korea, Republic of
Syndra ‒ Yaharong Korea, Republic of
Jhin ‒ Teddy Korea, Republic of
Miss Fortune ‒ SnowFlower Korea, Republic of

Początek spotkania był niewątpliwie wyrównany oprócz starcia na dolnej alejce. Tam Teddy i SnowFlower kompletnie zdominowali swojego rywala i zmusili wrogiego leśnika do ingerencji w tym miejscu. UmTi czekał tylko na reakcje Crusha i natychmiast na nią odpowiedział. JAG zdołało wygrać starcie do, którego doszło na tej alejce i zniszczyli pierwszą strukturę rywala.

W środkowym etapie spotkania bardzo aktywny był SoHwan, który rotował po całej mapie i wyłapywał razem z UmTim źle ustawionych przeciwników. Świetne spotkanie rozgrywał SnowFlower, który w kluczowym momencie gry zabił w pojedynkę Nuguriego. Jin Air przechwytywało kolejne smok i struktury, a ich rywale mogli na to tylko bezradnie spoglądać.

W 30 minucie Jin Air unicestwiło pierwszego barona i przystąpiło do oblegania bazy przeciwnika. Damwon Gaming straciło wszelkie nadzieje i próbowali niepotrzebnie bronić struktury tieru drugiego. Jin Air szybko zakończyło spotkanie przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie jednego barona.