Za nami już sześć pierwszych tygodni w NA Academy League. Mystiques i spółka radzą sobie ostatnio słabo, a sytuacja w tabeli jest bardzo zacięta, więc każda wygrana jest na wagę złota.

W poprzedniej kolejce Evil Geniuses Academy wygrało tylko jedną mapę. Najpierw ekipa Mystiquesa zremisowała z akademią Immortals. Obie mapy nie były wyrównane i na obu bardzo dobrze pokazał się polski wspierający, na Nautilusie i Alistarze. Natomiast gorzej poszedł mecz, który odbył się dzień później, gdyż EG.A przegrało z C9.A. Pierwsza mapa była co prawda zacięta, ale druga trwała tylko 29 minut. A genialne występy zaliczył Darshan na Gwen.

Liderem tabeli w NA Academy League jest aktualnie Flyquest. Ekipa Kumo zwyciężyła ostatnio pięć map z rzędu, jednak teraz zamieniła się z głównym składem i gra w LCS. Tam też poszło świetnie, gdyż wygrała z Cloud9. Ciekawe jest to, jak poradzi sobie główny skład w lidze akademickiej, aczkolwiek ciężko o przewidzenie czegokolwiek w Ameryce Północnej.

Na drugiej pozycji w lidze plasuje się 100 Thieves, a następne miejsca zajmują Team Liquid i Cloud9. Reszta tabeli poza ostatnim CLG jest bardzo ściśnięta, więc może się zadziać różnie. Najlepiej wygląda sytuacja Geniuszy Zła, jednak jeszcze trzy tygodnie do końca rozgrywek, czyli 12 map, więc może się podziać jeszcze dużo.

Już dziś o północy Evil Geniuses zmierzy się ze 100 Thieves. Za to jutro o tej samej godzinie Mystiques i spółka podejmą Golden Guardians. Dziś o północy odbędzie się jeszcze jeden ważny mecz, ponieważ TL.A zagra z C9.A.