Niedawno pisaliśmy o dołączeniu Xiaohu do Weibo Gaming. Natomiast w ostatnich dniach formacja opublikowała kolejne swoje wzmocnienia na przyszły sezon. A mowa tu o śmietance LoL Pro League, gdyż do WBG dołączyli: Karsa, Light i Crisp.

Weibo Gaming już w tym roku miało w planach walkę o topkę LoL Pro League i awans na Worldsy. To jednak mimo obiecującego składu się nieudało, więc organizacja zdecydowała się na zmiany. Niedawno pisaliśmy o tym, że do WBG dołączył Xiaohu, a poza nim w zespole został TheShy. Obaj zawodnicy są bardzo doświadczeni i mają na koncie wiele tytułów, ale niewiadomą była jeszcze reszta formacji. O trzech pozostałych zawodnikach dowiedzieliśmy się jednak dość szybko i są to znakomite nicki.

Na jungli w Weibo Gaming ma od przyszłego sezonu grać Karsa. Tajwańczyk już na rodzimej scenie zaczął odnosić spore sukcesy, gdyż wraz z Flash Wolves czterokrotnie wygrał rozgrywki LMS. W dodatku FW w tamtych czasach regularnie dostawało się do półfinałów Mid-Season Invitational. To zaś dało Karsie szansę na jeszcze lepsze pokazanie się, dzięki któremu trafił do Royal Never Give Up. Tam jungler spędził dwa sezony, aczkolwiek największe sukcesy zaczął odnosić w Top Esports, z którym wygrał letni split LPL 2022 i awansował do półfinału Worldsów. Za to w ostatnim splicie 25-latek grał w też mocnym Victory Five. Poza nim do Weibo Gaming w roli junglera dołączył również KennyChan. Hongkończyk w tym roku zdobył wicemistrzostwo azjatyckiego EU Masters, więc dobrze się zapowiada.

Na dolnej alei WBG również zdecydowało się na głośnie nazwiska. Nowym strzelcem formacji został Light. 21-letni Chińczyk jest wychowankiem LNG Esports, do którego dołączył, gdy organizacja nazywała się Snake Esports. Z LNG zawodnik w 2021 roku awansował na Worldsy i mówiono, że wraz z Ale jest najważniejszym punktem zespołu. Za to wspierającym w WBG został Crisp, czyli Mistrz Świata z 2019 roku. Wtem wraz z FunPlus Phoenix szło mu bardzo dobrze, a później jeszcze w 2021 roku pojawił się na najważniejszym turnieju w kalendarzu. Natomiast ten sezon 24-latek spędził w Bilibili Gaming, z którym trochę mu zabrakło do osiągnięcia czołówki. W całości Weibo Gaming prezentuje się znakomicie.