Karmine Corp wygrało 3-1 z BT Excel po czterech emocjonujących i wyrównanych mapach. Teraz czas na ostateczne podsumowanie finału oraz całego turnieju!

Pierwsza gra finału od początku układała się genialnie dla KC, a potem okazało się, że była to jedyna ich porażka. BTXL miało lepiej skalującą kompozycję i to dało im zwycięstwo. Natomiast następna mapa trwała aż 49 minut i raz przeważała jedna, a raz druga drużyna. Jednak kluczowe było świetne wejście Cinkrofa, które przyniosło triumf w walce drużynowej i w całej rozgrywce. Dwie kolejne odsłony serii również były całkiem wyrównane, ale już widoczna była kontrola ze strony K-Corp. Ekipa Cinkrofa w najważniejszych momentach podejmowała świetne decyzje i zasłużenie sięgnęła po puchar.

Najczęściej wybieranym lub wykluczanym herosem podczas EU Masters Spring 2021 był Hecarim z aż 97,1% PB (Pick/Ban). Zaraz za nim plasowali się Seraphine, Udyr, Orianna, Thresh, Tristana oraz Jinx. Za to największy procent zwycięstw z wymienionych postaci mieli ex aequo Thresh i Tristana, czyli aż 66,7%. A najlepsze KDA miał Udyr, ponieważ wyniosło 5,13. Ciekawostką jest również to, że łącznie trzy postacie były grane na aż trzech rolach. Jest to Seraphine, Nocturne i Lucian.

Wśród zawodników największą ilością postaci zagrał SAKEN, ponieważ aż dziesięcioma. Drugi w tej klasyfikacji jest Targamas (9), a podium domykają Adam, Reeker oraz Orome (8). Za to najlepsze KDA miał Sertuss, gdyż wyniosło 8,18. Zaraz za nim uplasowali się Reeker (7,24) i xMatty (7,19). Statystyką, w której dominują Polacy, jest KPAR, czyli procent zabójstw drużyny, przy których się uczestniczyło. Liderem jest Lucker przed Pyrką, a miejsca 4-6 zajmują Sebekx, Jactroll i Raxxo. Strzelec RGO prowadzi również w CS/M, czyli największej ilości dobitych stworów na minutę. Zaraz za nim plasują się Raffita oraz Deadly.

Triumf Karmine Corp jest trzecim zwycięstwem na EUM dla LFL. Co ciekawe każde osiągali w wiosennym splicie. Mimo to w całej historii wygrywało tylko czterech Francuzów: Vetheo, YellOwStaR, Adam i SAKEN. Za to Cinkrof jest już piątym Polakiem ze zwycięstwem na EU Masters, ponieważ wcześniej triumfowali również: Selfmade, Czekolad, Woolite, Trymbi. Jest jednak coś jeszcze, co łączy trójkę naszych reprezentantów. Trymbi sięgnął po wygraną na EUM po bardzo słabym splicie w lidze niemieckiej, Czekolad po tym, jak rok wcześniej był rezerwowym w lidze hiszpańskiej, a Cinkrof split po zajęciu szóstego miejsca we wspomnianym Prime League. Niesamowitą historią jest także zwycięstwo Adama, gdyż jeszcze w grudniu francuski toplaner zajął drugie miejsce na turnieju Mastercard Nexus Tournament, gdzie grali sami amatorzy. Natomiast główną i jedyną nagrodą był showmatch z G2 Esports. Wartym wspomnienia jest też to, że w 2018 roku Targamas grał w Giants Gaming w EU LCS. Niestety poszło kiepsko i po pierwszym splicie wyleciał ze składu. Za to teraz większość ekspertów mówi, że LEC stoi dla niego otworem.