Przed nami rozstrzygnięcie ostatniej grupy na EU Masters. W niej zdecydowanym faworytem do wygrania jest Karmine Corp z Cinkrofem w składzie. Za to pozostałe drużyny zapewne powalczą o awans z drugiego miejsca.

W tej grupie KC trzykrotnie udowodniło, że stoi poziom wyżej od reszty ekip. W dwóch grach zmiażdżyli rywali i jedynie ta na BTXL była bardzo wyrównana. Jednak uważam, że w rundzie rewanżowej powinni na spokojnie wygrać przynajmniej dwie mapy. Natomiast to da im pierwsze miejsce w grupie, ponieważ mają rekord 3-0, a pozostała trójka 1-2. Odnośnie do tej trójki, to myślę, że ten zespół, który będzie popełniać mniej błędów, awansuje dalej.

Dlatego warto jeszcze raz poruszyć historię tego składu. Cinkrof poprzedni sezon spędził w Niemczech i wraz z EURONICS Gaming wiosną uplasował się na siódmej pozycji w lidze. Z tego, co opowiadał między innymi podczas podcastu „Polski Młyn”, to głównym powodem porażki był wspierający nieznający podstaw gry w League of Legends. Latem Satorius, Cinkrof, Scarlet i Asza postanowili spróbować jeszcze raz. Tym razem z innym wspierającym, którym został HungryPanda. Rzeczywiście sytuacja ESG nieco się poprawiła, nawet udało im się dostać do fazy pucharowej. Jednak z niej szybko odpadli, gdyż w Prime League większość meczów to BO3, także pożegnali się po porażce 0-2 z mousesports.

Po takim przeciętnym roku Cinkrof dostał szansę gry w Karmine Corp, gdzie reszta składu również miała słaby poprzedni sezon. Targamas wiosnę zmarnował w zmieniającym się cały czas składzie Vitality.Bee zaś latem trafił do Misfits Premier. Tam spisał się już lepiej, ponieważ wygrał LFL, ale na EU Masters skończyło się na ćwierćfinale. Podobną drogę przeszedł Saken, ponieważ po bardzo słabej wiośnie w LEC, przeszedł do MSFP. xMatty co prawda dwukrotnie zwyciężył wraz z Fnatic Rising w swoim regionie, ale po EU Masters był co najmniej lekki niedosyt. Za to Adam dominował na amatorskiej scenie League of Legends. Także był i dalej jest to skład z olbrzymim potencjałem i pozostaje tylko przyglądać się tym utalentowanym zawodnikom.

Już dziś dowiemy się kto domknie listę uczestników ćwierćfinałów EU Masters Spring 2021. Tak prezentuje się terminarz ostatniego dnia fazy grupowej:

  • 16:30 Cream Real Betis 🇪🇸 vs Karmine Corp 🇫🇷
  • 17:30 Schalke Evolution 🇩🇪 vs BT Excel 🇬🇧
  • 18:30 Schalke Evolution 🇩🇪 vs Karmine Corp 🇫🇷
  • 19:30 BT Excel 🇬🇧 vs Cream Real Betis 🇪🇸
  • 20:30 BT Excel 🇬🇧 vs Karmine Corp 🇫🇷
  • 21:30 Schalke Evolution 🇩🇪 vs Cream Real Betis 🇪🇸

Zaraz po zakończeniu dzisiejszych gier rozpocznie się losowanie ćwierćfinałów, jednak forma jest jeszcze nam nieznana.