Popularny francuski streamer Kamel „Kameto” Kebir, a także właściciel organizacji esportowej Karmine Corp wbił szpilkę w drużyny z LEC podczas swojej ostatniej transmisji Live’a.

Kameto to jeden z najbardziej popularnych francuskich twórców internetowych. Kanał Kebira na platformie Twitch śledzi ponad 1,4 miliona fanów. Poza działalnością w sieci 26-latek prowadzi również inne liczne biznesy, które pozwoliły mu dorobić się niemałej fortuny. W 2020 roku Kamel spełnił jedno ze swoich największych marzeń, zakładając własną organizację esportową, która dziś znana jest na całym świecie – Karmine Corp.

Kameto z przytupem wkroczył na scenę esportową, wykupując miejsce we francuskiej lidze regionalnej League of Legends. W zeszłym roku organizacja sprowadziła również legendę europejskiej sceny LOL-a – Rekklesa. Nieoficjalnie mówi się o tym, że wykup Szweda z G2 kosztował francuską organizację nawet 1,5 miliona euro. Jak widać, organizacja 26-letniego streamera dysponuje budżetem większym od niejednej drużyny z LEC, co według Kamela irytuje właścicieli innych klubów z League of Legends European Championship.

Na ostatnim Live’ie Kameto wyznał, że kluby z LEC niejednokrotnie chodziły ze skargą do Riot Games na  Karmine Corp. Drużyny z europejskiej superligi irytować miał fakt, iż organizacja 26-latka organizowała ogromne lanowe eventy ze swoich meczów, przyciągające tysiące kibiców, na co te nie mogły sobie pozwolić mimo gry w League of Legends European Championship.