Cloud9 ma za sobą niezły split, ponieważ wygrało rozgrywki LCS, lecz nie awansowało do czołowej czwórki MSI. Za to teraz wyszła oficjalna informacja o sensacyjnej zmianie w składzie, która już zaczęła wzbudzać mieszane nastroje wśród kibiców.

C9 wiosną tego roku pierwszy raz w historii wygrało wiosenny split LCS i awansowało na Mid-Season Invitational. Natomiast tam widzieliśmy ich różne oblicza. W pierwszym tygodniu Perkz i spółka grali bardzo słabo i zakończyli z bilansem 1-2. Jednak dwa dni później się przebudzili i w rundzie rewanżowej wygrali wszystkie trzy spotkania. Następnie przyszła pora na fazę rumble, w której amerykańska formacja miała świetnie zaczynające się mecze, jednak je throwowała. A gwoździem do trumny była porażka na Pentanet.GG, gdyż w ostatnim dniu Cloud9 szybko zostało pozbawione szans na awans i zakończyło rozgrywki  z rekordem 3-7.

Mimo to fani spodziewali się, że C9 na lato zostanie w tym samym składzie, gdyż wiosenny wynik był solidny. Amerykańska formacja jednak celuje wyżej, dlatego zdecydowała się na zmianę na pozycji strzelca. Zven został przesunięty do akademii, a w jego miejsce wszedł K1ng. Jego możecie kojarzyć z gry w MAMMOTH, gdzie wraz z Fudge'em wygrał ligę OPL i nieźle zaprezentował się na worldsach. Następnie ze wspomnianym kolegą z Australii trafili do akademii Cloud9. Tam zwyciężyli wszystko, co mogli i Fudge trafił do głównego składu, a K1ng kolejny split spędził w akademii. W niej wygrał wszystko poza finałem LCS Proving Grounds, gdzie górą było No Org. Uważam, że Australijczyk jest mocno niedoceniany. Zven jest solidnym zawodnikiem, lecz od jakiegoś czasu nie idzie do przodu, a sufit umiejętności K1nga może być wyższy. Jest to ryzykowny krok Cloud9, ale jak chce się osiągnąć coś więcej, to czasem trzeba zaryzykować.

Drobna zmiana nastąpiła również w sztabie trenerskim, ponieważ Mithy został głównym trenerem, a Reignover jego asystentem. Natomiast wiosną było odwrotnie.

Cały skład Cloud9 na letni split prezentuje się tak:

  • 🇦🇺 Ibrahim „⁠Fudge” Allami
  • 🇺🇸 Robert „⁠Blaber” Huang
  • 🇭🇷 Luka „⁠Perkz” Perković
  • 🇦🇺 Calvin „⁠K1ng” Truong
  • 🇨🇦 Philippe „⁠Vulcan” Laflamme
  • 🇪🇸 Alfonso „⁠Mithy” Aguirre Rodríguez
  • 🇰🇷 Kim „⁠Reignover” Yeu-jin