K1CK po niezłym, jednak nie do końca zadowalającym splicie podejmuje zmiany. W składzie na lato zostali Matisław, Puki Style i Raxxo, a do tej trójki dołączyli zawodnicy oraz trener z zagranicy.

Początek wiosennego splitu był dla K1CK fatalny. Puki Style i spółka przegrywali sporo meczów i do końca walczyli o awans do fazy pucharowej. Koniec końców się to udało i w play-offach wyglądali już o niebo lepiej. Najpierw gracze K1 pokonali 3-0 devils.one oraz 7more7 Pompa Team. Natomiast z Illuminar Gaming zwyciężyli 3-2 i pozostał już tylko finał na AGO Rogue. Po nim każdy mówił, że byli lepsi, lecz dwukrotnie przegrali po throwach na Baronie i zakończyło się wynikiem 2-3. Potem jednak przyszedł czas EU Masters i tam K1CK grało strasznie nieskoordynowane League of Legends, popełniało mnóstwo błędów i przez porażki na Mkers szybko odpadło z rywalizacji.

Teraz portugalska organizacja zdecydowała się na zmiany. Zespół opuścili Kackos oraz Bruness, a za nich weszli doświadczeni zagraniczny zawodnicy. Na górnej alei zagra Sacre, którego możecie kojarzyć z występów w barwach SK Gaming w LEC. Chorwat w 2019 rok miał swój najlepszy rok w karierze, zajął drugie miejsce na EUM, a we wspomnianym LEC uplasował się na siódmej pozycji. Natomiast od 2020 roku zalicza ciągły spadek, po słabym splicie w SK Gaming wyleciał ze składu, a później wraz z Fenerbahçe zajął odległe 7 miejsce w lidze tureckiej. Tą wiosną trafił do akademii MAD Lions, gdzie nie dostał się do fazy pucharowej LVP. Za to na jungli zagra legenda bałkańskiej sceny, czyli Stefan. Serb trzykrotnie wygrywał tamtejszą ligę oraz dwa razy zagrał na EUM, gdzie szło średnio. Poza tym występował też w lidze rosyjskiej i tureckiej, a tam co prawda nie docierał do finałów, ale zawsze kończył w top5. Latem 2020 roku wraz z Galakticos zajął nawet drugie miejsce w fazie zasadniczej TCL, lecz w play-offach poszło gorzej. Teraz wraca po półrocznej przerwie i z pewnością jest głodny sukcesu.

Inaczej, niż Sacre i Stefan prezentuje się ostatnio nowy trener K1CK. Emi wiosną tego roku doprowadził Z10 ESHARK na EU Masters. A w 2020 osiągnął top8 tego turnieju z Vadofone Giants. Co ciekawe wcześniej miał też epizod w eMonkeyz, gdzie trenował między innymi Czekolada.

Cały skład K1CK prezentuje się tak:

  • 🇭🇷 Toni „⁠Sacre⁠” Sabalić
  • 🇷🇸 Stefan „⁠Stefan⁠” Nikolić
  • 🇵🇱 Mateusz „⁠Matisław⁠” Zagórski
  • 🇵🇱 Łukasz „⁠Puki Style⁠” Zygmunciak
  • 🇵🇱 Oskar „⁠Raxxo⁠” Bazydło
  • 🇷🇴 Emanuel „⁠Emi⁠” Ursachi

Myślę, że jest to aktualnie najlepszy z ogłoszonych składów w Ultralidze, gdyż ESCA to drużyna młodych, świeżo upieczonych na scenie graczy. Za to Illuminar Gaming w składzie: Lequ, Chris, Eścik, Zamulek i xCharm wygląda nieźle, ale ci zawodnicy mają za sobą słabsze wiosenne splity, a tym składem przegrali w BO3 z akademią IHG podczas ESL Kuźni Talentów. O ile jednak w Ultralidze K1CK powinno sobie poradzić, to nie wiem, czy na EUM przebiją wynik z wiosny. Na pewno Sacre i Stefan będą musieli wejść na swój poziom sprzed paru lat.