Polska scena League of Legends traci jedną z kluczowych organizacji. Z rozgrywek Ultraligi odchodzi K1CK.

Zgodnie z wydanym dziś oświadczeniem, organizacja K1CK od przyszłego sezonu nie zagości w rozgrywkach Ultraligi. Decyzja o wycofaniu się z polskiego ERL-a podyktowana jest niedawnym podpisaniem przez ESE, właściciela omawianej drużyny, listu intencyjnego. dążącego do pozyskania spółki odpowiedzialnej za organizację Ultraligi – Frenzy. W takim przypadku dalszy udział w Ultralidze stanowiłby konflikt interesu.

Po raz pierwszy K1CK w Ultralidze zobaczyliśmy w 2020 roku. Drużyna od pierwszych dni swojego działania na polskiej scenie zdecydowała się na budowę składu o możliwościach do zmagań międzynarodowych. W przeciągu pierwszych miesięcy organizacja dwukrotnie stanęła na podium krajowych rozgrywek, w tym raz na samym szczycie. Najlepszym wynikiem na scenie międzynarodowej jest wicemistrzostwo European Masters.

Organizacja w oficjalnym przekazie nie wyklucza powrotu do Polski w przeszłości. Nie wykluczone są także dalsze działania w innym regionie, albowiem K1CK zapowiada publikowanie dalszych wiadomości o nowych projektach związanych z League of Legends w przyszłości.