Niestety, podopieczni Pawła „delorda” Szabli nie kontynuują walki o tytuł zwycięzcy European Masters. W ćwierćfinale mistrzowie rodzimej Ultraligi ulegli reprezentantom mousesports.

Marzenia o polskim półfinale w letniej odsłony European Masters można uznać za niemożliwe do zrealizowania. Po świetnym zwycięstwie AGO ROGUE nad Misfits Premier, na Summoner's Rift zameldowały się kolejne dwie formacje. K1CK Neosurf, zwycięzcy polskiej ligi regionalnej, stanęli w szranki z wywodzącym się z Niemczech mousesports. Niestety, wynik spotkania nie okazał się sprzyjający ekipie Łukasza „Puki Style'a” Zygmunciaka.

Rywalizacja w formacie best of three, czyli do dwóch wygranych map, rozpoczęła się od zapunktowania przez formację szkoloną przez Alexandera „Candyfloss” Cartwrighta. Późniejsze wyrównanie pozwoliło Polakom podtrzymać możliwość walki i własne nadzieje na awans, jednak ostatecznie trzecia odsłona starcia pogrzebała ich szanse. Przedłużanie rozgrywki faworyzowało nieco lepiej skalującą się kompozycję rywali, którzy ostatecznie dokonali aktu zniszczenia na mistrzach Ultraligi.

Mousesports w półfinale ponownie zmierzy się z zawodnikami znad Wisły. Tym razem na ich drodze stanie AGO ROGUE. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, zaś relację w języku polskim zorganizuje ekipa Polsat Games.