Nadszedł dzień, na który każdy kibic League of Legends w Polsce czekał z zapartym tchem. Już dzisiaj w bezlitosnym pojedynku zmierzą się obrońcy tytułu mistrzów Polski z drugą formacją poprzedniego sezonu.

To, jakie zespoły reprezentować nas będą w European Masters, było do bólu wręcz przewidywalne. Od początku sezonu spodziewaliśmy się, że walka o czołowe lokaty rozegra się pomiędzy ex-devils.one, K1ck oraz AGO. Teraz, gdy w kwestii EUM wszystko jest już jasne, pozostała walka o najważniejsze trofeum w Polsce. Po jednej stronie staną tryumfatorzy fazy zasadniczej 4 sezonu Ultraligi i obrońcy tytułu z AGO Rogue, a po drugiej wicemistrzowie Polski i druga formacja ubiegłego EU Masters K1ck Neosurf. Zwycięska drużyna oprócz pucharu zgarnie także 30 000 złotych.

W takiej batalii wskazanie faworyta jest bardzo trudne. Wydaje się, że Paweł „Woolite” Pruski i jego koledzy są w bardzo dobrej formie, która powinna być w stanie zagwarantować im zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że Łukasz „Puki Style” Zygmunciak wraz z ekipą nie raz już pokazywali, jak potrafią mobilizować się na ważne spotkania. W poprzednich dwóch bitwach tych zespołów górą byli raz jedni, raz drudzy. Możemy się więc spodziewać wyrównanego i szalenie ciekawego starcia.

Finał Alior Bank Ultraligi już dziś o godzinie 17:30. Będziecie mogli go obejrzeć na kanale Polsat Games.