Wraca jedna z dwóch najlepszych lig na świecie. Już jutro rozpocznie się letni split LCK 2022. Tytułu będzie bronić T1, które zdominowało wiosenną edycję. Natomiast reszta drużyn spróbuje zagrozić mistrzom, a wśród faworytów do tego należy upatrywać GEN i DK.

Podczas wiosennego splitu LCK 2022 T1 zdominowało konkurencję. Faker i spółka w fazie zasadniczej wygrali wszystkie swoje mecze i zakończyli ją z rekordem 18-0. W fazie pucharowej zaś wygrali 3-0 z Kwangdong Freecs i 3-1 z Gen.G. Poza nimi solidnie wyglądały właśnie GEN oraz DWG KIA. W półfinale obie formacje zagrali pięciomapowe starcie, zakończone kapitalnym powrotem na ostatniej mapie. W fazie zasadniczej bardzo dobrze pokazywało się również DRX, aczkolwiek poległo 2-3 w ćwierćfinale na KDF. Natomiast zawiodło NS RedForce z Bdd na pokładzie, gdyż uplasowało się dopiero na ósmej pozycji.

Minione okienko transferowe było jednym z najmniej ciekawych w historii ligi Korei Południowej. Prawie żadna drużyna nie zrobiła zmian. Najgłośniejszy był powrót Nuguri'ego do DK. A najhuczniejszymi wiadomościami ostatnich dni były przedłużone kontrakty u Chovy'ego i Zeusa. Także faworytów można dalej upatrywać we wspomnianych wyżej ekipach. Natomiast mam nadzieję, że liga będzie trochę równiejsza i ktoś będzie w stanie zagrozić T1. DK i Gen.G mogą to zrobić.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia i najciekawszych spotkań tego tygodnia:

  • 10:00 Kwangdong Freecs vs Hanwha Life Esports
  • 13:00 NS RedForce vs DRX
  • Czwartek 10:00 KT Rolster vs Gen.G
  • Piątek 13:00 T1 vs NS RedForce
  • Sobota 13:00 DRX vs Fredit BRION