Po trzech tygodniach oczekiwanie nareszcie przyjdzie nam obejrzeć długo wyczekiwane spotkanie dwóch najlepszych drużyna na polskiej scenie League of Legends – Rogue Esports Club i Esports Performance Center.

Na sam start zobaczymy pojedynek między Pride oraz Indictive Esports. Orły aktualnie są rewelacją rozgrywek i z dwoma porażkami okupują aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Indictive znajduje się w zupełnie innej sytuacji i aktualnie zajmują ostatnie miejsce z bilansem 0-6. Dodatkowo ostatnia sytuacji z SuperAze, który napisał nieprzychylny post odnośnie swojej sytuacji i odsunięcie go na rezerwę nie wskazują na to, że drużyna ma duże szanse na poprawę swojej sytuacji. W drugim spotkaniu zobaczymy Esports Academy, które sprawiło nie lada niespodziankę w poprzednim tygodniu, kiedy to pokonali Indictive oraz Actina Pact. Tym samym studencka drużyna mocno zwiększyła swoje szanse na awans do playoffów. Dzisiaj przyjdzie im zmierzyć się z Illuminar Gaming, które parę dni temu zakończyło swój bootcamp.

Apetyt na spotkanie dnia podgrzeje nam pojedynek pomiędzy Wisła Płock eSports oraz Actina Pact. Ci pierwsi poprzedni tydzień zakończyli z tarczą, kiedy to po świetnym meczu pokonali EPC. Duża w tym zasługa Renifera, który rozegrał niesamowite spotkanie przeciwko podopiecznym Hatchyego. Z drugiej strony Pact przegrało bardzo ważne spotkanie w poprzednim tygodniu i teraz desperacko potrzebują punktów w poszukiwaniu drogi do playoffów. W meczu dnia zobaczymy pojedynek między EPC oraz Rogue.EC. Tuż przed meczem pojawiły się plotki, jakoby w barwach tej drugiej drużyny miał wystąpić Profit – zawodnik z głównego składu drużyny, który do niedawna grał w LEC.