Przed nami ostatnia kolejka w Ultralidze. Być może potoczy się ona przewidywalnie, ale jest też spory potencjał na niesamowite historie. Dlatego bacznie obserwujcie już dziś od 17:00. Najciekawiej zapowiada się starcie Iron Wolves vs Komil&Friends.

Aktualnie liderem w tabeli fazy zasadniczej wiosennego splitu Ultraligi jest AGO Rogue. Lucker i spółka mają rekord 14-2 i wygrali trzy ostatnie spotkania. To daje im pewne pierwsze miejsce i w tej kolejce mogą już tylko śrubować swój wynik i podkręcać indywidualne statystyki. Za to zaraz za nimi odbywa się bardzo ważna walka o drugie miejsce. Pamiętajmy, że te daje rozpoczęcie play-offów od meczu z RGO w drabince wygranych. Iron Wolves i Team ESCA Gaming mają wyniki 11-5. Jednak IW zmierzy się w tym tygodniu z Komil&Friends i Goskillą, a TEG zawalczy z akademią Rogue i z Zero Tenacity.

Jeszcze ciekawiej jest w środku tabeli. Chociaż są tam trzy zespoły, które są bardzo blisko awansu do fazy pucharowej i trzy odległe od tego celu. Forsaken, KnF i Z10 z bilansami 8-8 wystarczy już tylko jedno zwycięstwo lub porażki rywali z dołu tabeli. Za to Goskilla, Illuminar Gaming oraz Gentlemen's Gaming z tylko sześcioma triumfami na koncie muszą wygrywać i liczyć na wpadki oponentów. Bez szans na nic jest tylko ostatnie devils.one z rekordem 2-14. Najbardziej niesamowitą historią może być oczywiście awans GGM. Badlyyga i spółka na półmetku mieli rekord 2-7 i zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli, a w drugie połowie splitu grają solidnie. W tej kolejce podejmą DV1 i FSK, więc jest potencjał na 2-0.

Tak prezentuje się terminarz przedostatniego dnia Ultraligi:

  • 17:00 Gentlemen's Gaming vs devils.one
  • 18:00 Forsaken vs Goskilla
  • 19:00 Team ESCA Gaming vs AGO Rogue
  • 20:00 Iron Wolves vs Komil&Friends
  • 21:00 Zero Tenacity vs Illuminar Gaming