Po wielu tygodniach oczekiwań nadszedł czas na rozpoczęcie zmagań w ramach League of Legends European Championship, czyli odświeżonym EU LCS. Inaugurujące spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, a po dwóch stronach konfliktu zobaczymy SK Gaming oraz Fnatic.

Transferowa karuzela, którą mogliśmy obserwować pod koniec minionego roku, skutecznie napompowała oczekiwanie na zmagania w ramach odświeżonej wersji doskonale znanego przez lata EU LCS-a. Dziś odliczanie dobiegło końca, albowiem już o godzinie 18:00 ruszy pierwsze spotkanie w ramach League of Legends European Championship. Na polu bitwy zobaczymy SK Gaming oraz Fnatic.

Drużyna powracająca po latach do najlepszej europejskiej ligi zgromadziła interesujący skład, w którym do bycia najjaśniejszą gwiazdą aspiruje Polak, Oskar „Selfmade” Boderek. Druga strona konfliktu wzbudzi zainteresowanie z innego powodu, albowiem debiut w brytyjskiej organizacji zaliczy Tim „Nemesis” Lipovsek, który otrzymał niezwykle ciężkie zadanie – zastąpienie Rasmusa „Capsa” Winthera.

Wspominając o Boderku, nie możemy zapomnieć o pozostałych rodakach, którzy znaleźli miejsce w LEC. Marcin „Jankos” Jankowski oraz Jakub „Jactroll” Skurzyński zachowali dotychczasowe pozycje, natomiast na zmianę reprezentowanych barw zdecydował się Mateusz „Kikis” Szkudlarek, którego zobaczymy w Rogue. Miejsce w dziesięcioosobowym rosterze Excel Esports otrzymał Patryk „Mystiques” Piórkowski.

Uwagę przyciągnie także wielki powrót Origen, a także niezwykle intrygujący zespół wspomnianego powyżej Jankosa. G2 Esports nie tylko przejęło midlanera niegdyś reprezentującego barwy największego rywala, lecz także umożliwiło przejście Luki „Perkza” Perkovica ze środkowej na dolną aleję. Wspominając o ponadprzeciętnych składach, przynajmniej na papierze, nie można zapomnieć o Misfits Gaming, które pozyskało Paula „sOAZa” Boyera, Fabiana „Febivena” Diepstratena oraz Kanga „Gorrilę” Beom-hyeona.

Jedno jest pewne – rywalizacja w ramach League of Legends European Championship zapowiada się niezwykle emocjonująco. Jej rozpoczęcie zaplanowano na 18:00. Jest to wydarzenie, którego żaden fan LoL-a nie powinien przegapić.