W tym tygodniu rozpoczęła się nasza, polska liga i od razu sprawiła widzom mnóstwo emocji. Natomiast wczoraj Ultraliga ogłosiła na swoich mediach społecznościowych datę startu oraz listę uczestników letniego splitu drugiej dywizji.

Dla jednych 2 dywizja Ultraligi może się wydawać nudna przez wzgląd na brak rozpoznawalnych nazwisk. Jednak warto czasem zajrzeć na jej transmisję, ponieważ grają tam utalentowani gracze. A właśnie oni będą w przyszłości tworzyć siłę polski na europejskiej scenie. Co prawda organizatorom można zarzucić parę kwestii. Na przykład to, że prawie w ogóle nie informowali na swoich mediach społecznościowych o postępach rozgrywek. A także to, że uczestniczy w nich tylko sześć drużyn, co w porównaniu do drugich dywizji innych lig jest bardzo skromne. Cieszmy się jednak z samego faktu posiadania ligi, w której mogą się rozwijać młode talenty i miejmy nadzieję, że ona też się polepszy.

Wiosenny split zdominowała ekipa, która jest odwrotnością tego, o czym wspominałem. Dom Spokojnej Starości reprezentują między innymi Czaru oraz Bolszak, czyli weterani naszej sceny, aczkolwiek dalej chcący grać i udowadniać swoją wartość. Za to środkowym był Dawidsonek, który dzięki świetnemu występowi dostał szansę w głównej Ultralidze. A na razie radzi sobie w niej świetnie. Drugie miejsce w 2 dywizji Ultraligi zajęło piratesports, a na trzecim uplasowała się Pompa. Za to największą sensacją rozgrywek był występ Nordis Team, gdyż był to zespół stawiany na ostatnim miejscu we wszelkich power rankingach. Te jednak nie grają i mimo to dostał się do fazy pucharowej i tam ugrał kilka map.

Już 14 czerwca rusza letni split i jest o co walczyć. Najlepsze drużyny tego roku 2 dywizji dostaną się do barażów o awans do głównej Ultraligi. W rozgrywkach uczestniczyć będą: Dom Spokojnej Starości, Piratesports, Pride ESCA Academy, Lodis by Illuminar, NRAX Esports oraz FreePi. Oficjalnych składów jeszcze nie znamy, aczkolwiek na dniach zostaną ogłoszone. Także szykują się dwa miesiące pełne esportowych emocji.