Rotacje w składach League of Legends rozpoczęły się z przytupem. Minionej nocy dowiedzieliśmy się o pierwszych roszadach ogromnego kalibru na północnoamerykańskiej scenie. Na przejście z Cloud9 do Team Liquid zdecydował się Nicolaj „Jensen” Jensen.

Pochodzący z Danii Nicolaj Jensen zasilił szeregi północnoamerykańskiej sceny League of Legends w maju 2015 roku jako Incarnati0n, kiedy po zdjęciu ciążącej na niego kary został dopuszczony do występów w rozgrywkach Riot Games. Objął wówczas miejsce midlanera w Cloud9, zastępując przy tym Haia „Hai” Du Lama. W ciągu kolejnych miesięcy Duńczyk wraz z nową drużyną odnotowali występ na Mistrzostwach Świata, natomiast zawodnik zadecydował o zmianie swojego pseudonimu na Jensen.

Przez minione lata Nicolaj odnotowywał liczne sukcesy, jednakże największy z nich miał miejsce zaledwie kilka tygodni temu, kiedy to dwudziestotrzylatek dotarł do półfinałów tegorocznych Worldsów. Wraz z rozpoczęciem przedsezonowych rotacji Jensen zdecydował się na zmianę barw, opuszczając przy tym dotychczasową formację na rzecz zasilenia Team Liquid.

W wydanym przez organizację oświadczeniu midlaner wyraził swoją wdzięczność dla dotychczasowej drużyny, jednocześnie argumentując podjętą decyzję. Uważa on bowiem, że przejście pod skrzydła Victora Goossensa oraz Steve Arhanceta pozwoli mu udoskonalić swoje umiejętności, a także osiągnąć jeszcze znakomitsze sukcesy.

Wraz z uwzględnieniem jednoczesnego odejścia Eugene „Pobelter” Parka z zespołu, wyjściowa piątka Team Liquid na chwilę obecną prezentuje się następująco:

  • Toplaner: Korea, Republic of Jung „Impact” Eon-yeong
  • Jungler: Philippines Jake „Xmithie” Puchero
  • Midlaner: Denmark Nicolaj „Jensen” Jensen
  • Bottom: United States Yiliang „Doublelift” Peng
  • Support: Korea, Republic of Kim „Olleh” Joo-sung