Forsaken przedstawiło następnych trzech zawodników, którzy będą prezentować ich barwy w przyszłym sezonie Ultraligi. Są to Jaunatis i Ruf, czyli gracze, mający już za sobą przeszłość w FSK. A także sprowadzony z Portugalii po solidnym sezonie PapiTeero.

Jaunatis i Ruf grali już wspólnie w Forsaken wiosną tego roku. Wtem od FSK nikt nie spodziewał się zbyt wiele. Było to raczej formacja stawiana w dolnej części tabeli we wszelkich power rankingach. Tymczasem równą grą przez całą fazę zasadniczą udało im się uzyskać awans do play-offów z szóstego miejsca z bilansem 9-9. Natomiast warto dodać, że litewski jungler i estoński strzelec byli najbardziej chwalonymi zawodnikami Forsaken.

W fazie pucharowej zaś formacja ugrała jeszcze mapę na dużo mocniejsze Team ESCA Gaming. Po tym Jaunatis przeszedł do Axolotl, z którym uplasował się na szóstej pozycji w lidze włoskiej. Za to Ruf przeszedł do Auxesis Esports i zajął siódme miejsce w lidze bałkańskiej. Także obaj zawodnicy mają za sobą słabe lato, ale są graczami z potencjałem. Wcześniej jeszcze grali w takich zespołach, jak: Split Raiders, Iron Wolves, Estonian Vipers, czy Method2Madness.

Poza wspomnianą Forsaken ogłosiło również nowego toplanera, którym został PapiTeero. Portugalczyk ma za sobą solidne trzy splity. Latem 2021 roku wraz z Karma Clan Esports wygrał rodzimą ligę i pojechał na EU Masters. Po tym zaś dołączył do White Dragons, gdzie wiosną zajął dopiero trzecie miejsce w LPLOL. Jednak latem zdobył wicemistrzostwo, co wiązało się z powrotem na EUM. W tej edycji zaś WD było sporym zaskoczeniem i awansowało z grupy B fazy Play-In, eliminując przy tym hiszpańskie BISONS ECLUB. W play-offach co prawda PapiTeero i spółka przegrali 0-2 z SK Gaming Prime, ale i tak mogli zaliczyć swój występ na tym turnieju do udanych. Teraz 19-letniego toplanera czeka szansa na dalsze przebicie, choć łatwo nie będzie.

Tak prezentuje się pełny skład Forsaken na przyszły sezon Ultraligi:

  • TOP: 🇵🇹 Antero „PapiTeero” Baldaia
  • JNG: 🇱🇹 Tomas „Jaunatis” Janaudis
  • MID: 🇧🇬 Lachezar „Fenz1” Iliev
  • ADC: 🇪🇪 Rolf „Ruf” Hein
  • SUP: 🇷🇴 Brezeanu „Gaarfield” Corneliu Alexandru