Marcin „Jankos” Jankowski podzielił się swoimi wrażeniami z Worldsów po powrocie do Poznania. W swoim filmie opowiada o przyczynach porażki z FunPlus Phoenix, o roku 2019 i o przyszłości.

Nikt nie zaprzeczy, że kończący się właśnie rok należał do udanych dla naszego rodaka, Jankosa. Wygrane obydwa splity, Mid-Season Invitational, a także dojście do finału Mistrzostw Świata. Ten ogromny sukces zawsze będzie miał gorzkie zakończenie w postaci frustrującej klęski przeciwko FunPlus Phoenix w Paryżu. Marcin po raz pierwszy od zakończenia finału podzielił się swoimi przemyśleniami.

„Żeby pokonać FPX musielibyśmy zmienić nasze fundamenty, a na to jest start tylko na starcie sezonu.” Tak swój strumień myślowy rozpoczyna leśnik G2 Esports. „Potrzebowaliśmy tygodnia albo dwóch, żeby naprawić błędy które robiliśmy, a to dlatego, że nas styl gry jest bardzo chciwy.” Trudno się nie zgodzić z wypowiedzią Jankosa. Podopieczni GrabbZa charakteryzowali się w 2019 agresywną grą, i ciągle szukali walki na Summoner's Rift. Dzięki swoim umiejętnościom i pewności siebie, często wychodziło im to na dobre. Mistrzowie LPL potrafili jednak starannie wyciągnąć korzyści z błędów popełnianych przez G2, i po popełnieniu ich nie pozwolili im wrócić do żadnej z trzech rozgrywek.

Z drugiej strony Marcin zauważa jak najbardziej plusy i pozytywy minionego sezonu. Trudno żeby było inaczej, jako że ich było naprawdę sporo. „Myślę, że ten rok był naprawdę udany dla nas jako drużyny, dla G2 jako organizacji. Udowodniliśmy, że jesteśmy dobrą drużyną.” Dobrą to mało powiedziane. Wielu ludzi pokusi się o stwierdzenie, że organizacja ocelota była najpotężniejszą formacją w historii Europy w League of Legends. Jest to dosyć odważne stwierdzenie, które jednak ma za sobą sporo argumentów. Pozostaje teraz pytanie, czy świetna forma i dyspozycja zawodników G2 przeniesie się na kolejny rok?

Jankos wchodzi głębiej w szczegóły porażki przeciwko FunPlus Phoenix, jak i w podsumowanie sezonu 9. Pełen materiał znajdziecie na jego kanale na Youtube pod tym linkiem.