Wiosenny split League of Legends European Championship chyli się ku zakończeniu, a do wyłonienia pozostała jedynie najlepsza drużyna wielkiego finału. Przed jego rozpoczęciem Marcin „Jankos” Jankowski został tytułowany MVP wspomnianych rozgrywek.

Pierwsze rozgrywki League of Legends European Championship w 2020 roku zostaną zakończone w ciągu najbliższych kilku godzin. Przed rozpoczęciem wielkiego finału pomiędzy Fnatic a G2 Esports wyłoniono najlepszego gracza wiosennego splitu. Tytuł MVP trafił w ręce polskiego leśnika, Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

Decyzja w żadnych wypadku nie budzi kontrowersji i jest w pełni zasłużona. Jankowski w trakcie zasadniczych rozgrywek LEC wykręcił fenomenalne statystyki: jego KDA wynosiło 6.3, natomiast w piętnastej minucie rozgrywki posiadał statystycznie udział w czterech zabójstwach, a ilość zgromadzonego złota była o ponad pół tysiąca wyższa od średniej.

W trakcie wywiadu udzielonego Laure Valee Jankos podzielił się odczuciami wobec ostatnich miesięcy rywalizacji w wiodącej lidze Starego Kontynentu. Przyznał, że celem drużyny było zwycięstwo bez ani jednej porażki, co niestety się nie udało. Zrealizował zaś inne założenie – zbudowanie dobrej synergii z powracającym na środkową aleję Perkzem.