Marcin „Jankos” Jankowski został laureatem Gali Mistrzów Sportu w kategorii Esport. Nagrodę wręczył sam Krzysztof Ibisz.

Gala Mistrzów Sportu to prestiżowe wydarzenie mające na celu wyłonić oraz nagrodzić najbardziej utytułowanych polskich sportowców minionego roku. W trakcie bieżącej, 86. odsłonie plebiscytu po raz pierwszy pojawiła się kategoria esport.

Choć kraj znad Wisły jest pełen utalentowanych graczy, debiutancki tytuł trafił do Marcina „Jankosa” Jankowskiego. Największymi osiągnięciami przedstawiciela G2 Esports w roku 2020 było wygranie obu splitów rozgrywek League of Legends European Championship, a także dotarcie do półfinału Worlds.

Jankos na Gali nie stawił się osobiście. Nagrodę w jego imieniu odebrał Mateusz Górecki, menadżer gracza z ramienia firmy Fantasyexpo. Jankowski zabrał jednak głos za pośrednictwem połączenia wideo. W krótkiej, aczkolwiek treściwej wypowiedzi podziękował za przyznanie nagrody. Przyznał także, że planem na kolejne miesiące jest zwycięstwo w trakcie Mistrzostw Świata.