W League of Legends European Championship dochodzi do kolejnej zmiany. Jactroll, polski zawodnik wsparcia występujący pod banderą Team Vitality, ustąpi miejsca Steeelbackowi.

Dotychczasowe wyniki w ramach najlepszej ligi są dosyć zrównoważone. Na szarym końcu tabeli uplasowały się dwa zespoły – Schalke 04 Esports oraz Team Vitality – które na przestrzeni czterech tygodni nie odnotowały ani jednego zwycięstwa. Podopieczni Dylana Falco sposobu na serię niepowodzeń szukają w rotacjach składem, a począwszy od dziś, w ich ślady poszła drużyna Cabocharda.

Już o 17:00 Vitality stanie w szranki ze znajdującym się na drugim miejscu w tabeli wyników Misfits Gaming. W wyjściowej piątce dojdzie jednak do znaczącej zmiany, albowiem na dolnej alei nie zobaczymy Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego. Jego miejsce zajmie Pierre „Steeelback” Medjaldi. Będzie to nie tylko jego debiut w LEC, lecz także na pozycji wspierającego w najważniejszej lidze regionu. Ostatni raz Francuz miał okazję występować na deskach berlińskiego studia pod koniec 2018 roku, gdy pełnił funkcję strzelca w Giants Gaming.

Zgodnie z postem opublikowanym przez Jactrolla na Twitterze, Steeelback brał udział w sesjach szkoleniowych zespołu od początku bieżącego tygodnia. O tym, czy zmiana przyniesie oczekiwany skutek, przekonamy się już niedługo – polska transmisja z LEC dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.