Zgodnie z doniesieniami Jacoba Wolfa z portalu ESPN, polski zawodnik wsparcia Jakub „Jactroll” Skurzyński powróci do aktywnych występów w LEC. Gracz zasili formację Origen, gdzie zostanie częścią wyjściowej piątki.

Jacob Wolf, dziennikarz esportowy publikujący swoje teksty na portalu ESPN słynie z prawdziwości udostępnianych przecieków. Najnowszy z nich dotyczy zawodnika z Polski, Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego, który rozpoczął bieżący sezon od przejścia na ławkę rezerwowych w Team Vitality. Taki stan nie utrzyma się jednak długo – według Wolfa zawodnik został pozyskany przez Origen, a pierwszy występ w nowych barwach zaliczy już w najbliższy weekend.

Jactroll w Origen miałby zastąpić Mitchella „Destiny” Shawa, pierwszego w historii gracza z regionu Oceanii, który miał okazję występować na najwyższym szczeblu europejskich rozgrywek. Zespół założony przez xPeke obecnie znajduje się na piątym miejscu w tabeli wyników, ex aequo z takimi drużynami jak Excel Esports, Fnatic, SK Gaming oraz wspomniane powyżej Team Vitality. Miejsce pośrodku tabeli, choć dla wielu może wydawać się niezłym osiągnięciem, na chwilę obecną nie daje choć cienia pewności występu w playoffach, a co za tym idzie, walki o wyjazd na mistrzostwa świata.

Czy Skurzyński może być potencjalnym remedium na problemy Origen? Zdecydowanie tak. Plotka wyszła na jaw wczoraj w godzinach nocnych, wzbudzając ekscytację nie tylko pośród polskich sympatyków League of Legends. Warto zaznaczyć, że Jactroll pierwsze kroki w wówczas europejskim LCS-ie stawiał jeszcze w 2018 roku.