Po zaskakującej wczorajszej porażce Invictus Gaming zdołało przebić się przez drabinkę przegranych i w dzisiejszym finale zrewanżowało się na Topsports Gaming.

Wczoraj drużyna Rookiego została zmiażdżona przez Topsports Gaming, które zbudowało swój nowy skład w oparciu o młode talenty – Knighta i LokeNa. Chwilę później iG musiało stoczyć ciężki pojedynek w finale drabinki przegranych, gdzie po raz drugi w tym turnieju pokonali Suning z Maple i SwordArt.

W dzisiejszym finale Topsports od samego początku postawiło na rezerwowego gracza górnej alejki – 369, który w tym turnieju prezentował się wyjątkowo dobrze. Jego agresywny styl gry pozwolił Topsports wygrać pierwszą mapę tego spotkania i wydawało się, że wynik ze spotkania w ramach drabinki wygranych znowu się powtórzy. Tym razem było inaczej, w kolejnych starciach mogliśmy oglądać popis świetnej gry duetu Rookie oraz Ning, a ich rywale z każdą kolejną grą tracili nadzieje na wygranie całego spotkania.

Ostatecznie Invictus Gaming wygrało w finale wynikiem 3:1 i tym samym po pięciu latach przerwy odzyskali tytuł mistrzów Demacia Cup.