INTZ eSports Club zostało ukarane przez Riot Games oraz ABCDE – brazylijski związek zrzeszający drużyny esportowe. Z pozycji prezesa ABCDE został zwolniony Lucas Almeida, który pełni wysoką funkcję także w INTZ.

Brazylijskiej organizacji zarzuca się poaching gracza Red Canids – Gustavo “Sacy” Rossiego. Pomimo zaprzeczań ze strony INTZ, Riot Games uznało ich winnymi złamania reguł i ukarało na R$5,000 (~$1,500). Dodatkowo zbanowano jednego z właścicieli klubu – Rogério Rodrigues de Almeida. Organizacja zarzekała się, że Sacy pojawił się w Gaming House z innych powodów, lecz przyjęli wyrok Riotu. Następnie podobna decyzja została podjęta przez ABCDE, które uznało, że Lucas Almeida nie jest godzien być prezesem związku, a w stosunku do samego INTZ orzeknięto karę dwa razy wyższą niż ta, którą nałożyło Riot Games.

Pomimo przyjęcia i respektowania kar, Almeida uważa, że został potraktowany niesłusznie i chce by INTZ w porozumieniu z ABCDE wystosowało propozycje, które miałyby spowodować uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości. Nowe zasady, które sprawiły by, że wszelkie procedery dotyczące zawodników byłyby bardziej przejrzyste. Propozycje organizacji mają trafić do Riot Games Brasil.

Niestety pomimo kary brazylijski związek dużo stracił na wydarzeniach powiązanych z INTZ. Red Canids postanowili odejść i nie są już członkiem ABCDE.