W najważniejszym meczu sezonu w drugiej dywizji Ultraligi obyło się bez zaskoczeń. Internaziomale pokazali, że są lepsi od Piratów i dzięki temu zagrają w turnieju promocyjnym do Ultraligi. Natomiast przed tym zobaczymy finał z Grypciocraft Esports.

Internaziomale 1-0 piratesports

Trundle / Udyr / Cho’Gath / Zeri / Renata Glasc – Ornn / Shyvana / Seraphine / Miss Fortune / Brand

Pierwsza mapa serii o awans do turnieju promocyjnego do Ultraligi zaczęła się spokojnie, aczkolwiek nieco lepiej dla ZIOM. W 13 minucie defles z Maqukiem wygrali 2-0 akcję dwóch na dwóch, na dolnej alei. Natomiast pierwszą walkę drużynową zobaczyliśmy w 16 minucie przy smoku. Potwora i punkt duszowy zgarnął Salami, ale dwóch graczy ARR przypłaciło za to życiem. A w kluczowej walce przy następnym smoku kapitalnie zainicjował Overpow i ZIOM wysadzili wszystkich przeciwników. Potem zaś było już po wszystkim i Internaziomale powoli wykańczali oponentów.

piratesports 1-1 Internaziomale

Gnar / Udyr / Ahri / Twitch / Amumu – Irelia / Trundle / Zilean / Zeri / Karma

Druga odsłona serii była z początku odwrotnością. To duet Salami i Acorderr wygrał akcję dwóch na dwóch, na dolnej alei. Jednak w pierwszej walce drużynowej znów Internaziomale byli górą, a to za sprawą świetnej pozycji Overpow'a. Natomiast w kolejnych kluczowych sytuacjach masę obrażeń zadawał Salami i nikt nie potrafił go wyłapać. Ponadto każdy z zawodników Ziomali popełniał błędy i w ten sposób zrobiło się 1-1.

Internaziomale 2-1 piratesports

Sejuani / Wukong / Sylas / Sivir / Yuumi – Camille / Poppy / Ahri / Zeri / Jarvan IV

Druga mapa była najrówniejszą w całej serii. A zaczęła się od solowej eliminacji Syzyfa na midzie. Jednak na topie to Kubon wysolował przeciwnika, a na dolnej alei było równo. Natomiast pierwszą walkę drużynową zdecydowanie wygrali Piraci i zaczęło się robić groźnie. Choć w kolejnych akcjach sytuacja się odwróciła i to Internaziomale dominowali. Zwłaszcza za sprawą świetnych inicjacji Rybsona i obrażeniom Overpow'a oraz defles'a.

piratesports 1-3 Internaziomale

Gnar / Viego / Vex / Zeri / Rakan – Sylas / Wukong / Swain / Lucian / Nami

Ostatni odsłona serii była już starciem do jednego nexusa. Kubon znów wysolował przeciwnika na górnej alei, defles z Maqukiem rządzili na bocie, a Overpow dobrze się trzymał na środkowej alei. Ponadto Internaziomale brali wszystkie smoki oraz Heroldy i skutecznie szli po zwycięstwo. W wielkim finale ZIOM podejmie Grypciocraft Esports. Natomiast ten nic nie zmienia, gdyż znana już jest drabinka turnieju promocyjnego do Ultraligi. Kubon i spółka zagrają w pierwszym meczu z Komil&Friends, więc będziemy świadkami starcia Żabson vs Komil. Za to w drugim spotkaniu devils.one zmierzy się z drużyną Grypcio. Jednak jest jeszcze drabinka przegranych, więc jedna porażka niczego nie zmienia.