Ostatnio piszemy dużo o LEC, transferach i europejskich ligach regionalnych. Natomiast warto również na moment zajrzeć do rozgrywek zza oceanu. Tam genialnie radzi sobie Evil Geniuses, a nagrodę MVP pierwszej kolejki otrzymał Inspired.

W pierwszym spotkaniu Evil Geniuses podjęło Cloud9 i był to istny młyn. Chociaż warto zwrócić uwagę na to, że przez pierwsze 20 minut można było zasnąć na transmisji, gdyż nie działo się absolutnie nic. Natomiast gdy akcja się rozpoczęła, to nie miała końca. A w kluczowych walkach drużynowych masę obrażeń bili jojopyun na Corkim i Danny na Ezrealu. Właśnie kanadyjski środkowy otrzymał nagrodę MVP mapy, która zakończyła się po 45 minutach.

Drugie spotkanie EG również było przez większość czasu wyrównane, choć działo się więcej w początkowej fazie gry. Natomiast kluczowe było wzięcie Nashora, gdy rywale nie mieli tam wizji. A w walkach ogrom obrażeń zadawał Kacper Słoma na Viego. Nie inaczej było w meczu z FlyQuest, w early było równo, a w walkach zaczęło się uruchamiać świetne Evil Geniuses. Natomiast polski jungler bardzo dobrze zaprezentował się Lilią i dostał nagrodę MVP pierwszej kolejki letniego splitu LCS 2022. W kolejnym tygodniu jego formacja podejmie Immortals i Counter Logic Gaming.

Poza Evil Geniuses trzy zwycięstwa na koncie mają Team Liquid oraz Counter Logic Gaming. O ile u tych pierwszych to nie dziwi, to CLG jest największym pozytywnym zaskoczeniem pierwszej kolejki letniego splitu. CLG pokonało Dignitas, TSM i Golden Guardians. Warto też wspomnieć o niezłym występie 100 Thieves, gdyż jest to jedyna drużyna z rekordem 2-1. Natomiast sporym rozczarowaniem jest na razie ostatnie w tabeli Cloud9. Fudge i spółka jednak nie grali jeszcze swoim w pełni głównym składem.