Za nami już trzy mecze w grupie B Polskiej Ligi Esportowej. Wiemy już, że w półfinale zagra piratesports. Kolejne rozstrzygnięcia jeszcze dziś.

Drugi dzień bardziej od pierwszego obfitował w niespodzianki. Zarówno Diablo Chairs jak i piratesports wygrały swoje pierwsze mecze.

Zacznijmy od pierwszego meczu. Spotkały się w nim PRIDE wraz Diablo Chairs. Ekipa Marcina „Unknowna” Kubickiego była w tym starciu lekkim faworytem. Spodziewaliśmy się jednak, iż mecz może być wyrównany i tak też się stało. Przez długi czas obie ekipy wzajemnie czarowały się, nie chcąc dopuścić do popełnienia żadnego błędu. Tę wojnę nerwów wygrały diabły. Dobra walka w pobliżu Barona Nashora i jego zdobycie pozwoliły na ostateczne zwycięstwo ekipy DC. Mieliśmy więc pierwszą niespodziankę tego dnia.

W następnym spotkaniu mieliśmy swoisty szlagier. Naprzeciwko siebie stanęli żelaźni faworyci do finału czyli Illuminar Gaming, oraz piratesports Wojciecha „Tabasko” Kruzy. Wszyscy czekaliśmy na pierwszy od dawna oficjalny mecz Tabasko. Zapowiadał się on niezwykle interesująco, gdyż nikt nie był do końca pewnym czego oczekiwać od leśnika piratów po takiej przerwie. Wydawać by się mogło, że IHG powinno przejechać się po swoich przeciwnikach. Tak się jednak nie stało. Po bardzo dobrym spotkaniu to drużyna Damiana „Dambaja” Bajora mogła cieszyć się z wygranej.

Po dwóch meczach przyszedł czas na spotkanie zwycięzców. Stawka była nadzwyczaj duża, gdyż dla wygranego czekało już miejsce w półfinale. Piraci i Diabły starli się w niesamowicie twardej i emocjonującej walce. Wyróżniali się zarówno Tabasko, który doskonale radził sobie z kontrolowaniem neutralnych stworów jak i Bartłomiej „Fresskowy” Przewoźnik, który wyczyniał cuda grając Akali. Ostatecznie to jednak właśnie kontrola mapy i neutralnych stworów przeważyła w tym spotkaniu i pierwszą ekipą jaka wywalczyła dziś awans do półfinałów zostało piratesports.

Już za chwilę startują kolejne mecze grupy B. Jeszcze dziś dowiemy się kto będzie ostatnim półfinalistą. Dokładny harmonogram całych rozgrywek znajdziecie pod tym adresem. Transmisja z całego turnieju odbywa się na kanale Damiana „Nervariena” Ziaji.