Odświeżony skład Schalke 04 Esports zdecydowanie nie spełnia oczekiwań włodarzy. W trakcie nadchodzącego weekendu zobaczymy zatem kolejną zmianę – Forgiven tymczasowo ustąpi miejsca Inneaxe’owi.

Wraz z rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek League of Legends European Championship, Schalke 04 Esports wprowadziło do swojej wyjściowej piątki wiele zmian. Zespół zdecydowanie nie spełniał postawionych przed sobą oczekiwań. Po czterech przegranych meczach z rzędu miejsca miała pierwsza zmiana. Wówczas Lurox zastąpił w lesie Giliusa.

Zmiana junglera nie była remedium na problemy niemieckiej drużyny. Jej obecny wynik wskazuje na brak zwycięstw i aż sześć porażek, a w nadchodzącym tygodniu ich rywalami będzie bezsprzeczny lider tabeli – G2 Esports – oraz prezentujące się solidnie Rogue. Włodarze organizacji postanowili dać zatem szansę Innaxe’owi, strzelcowi na co dzień występującemu w barwach akademii. Zastąpi on w najbliższej kolejce gwiazdę dolnej alei, Forgivena.

W wydanym oświadczeniu organizacja poinformowała, że pomimo zaistniałej zmiany, to grecki strzelec będzie wyborem na większość wiosennego i letniego splitu. Usłyszeliśmy także słowa zapewnienia o oddaniu Kostasa wobec drużyny.

Znacznie więcej światła na zaistniałą sytuację rzucił jednak sam Grek, który w krótkim, aczkolwiek treściwym poście poinformował o obustronnej zgodzie na tymczasowe zaprzestanie rozgrywek. Jak sam przyznał, głównym powodem są niewystarczające chęci i możliwości doprowadzenia do zmian, które pozwolą drużynie na osiąganie lepszych wyników, co od zawsze było jego celem.

Czy zmiana przyniesie jakiekolwiek rezultaty? Innaxe to utalentowany zawodnik, który w ubiegłym roku pod banderą Unicorns of Love zdołał wywalczyć miejsce na mistrzostwach świata. Odpowiedź poznamy już w trakcie nadchodzącej kolejce LEC, która rusza w najbliższy piątek o godzinie 18:00.